Jesteś w: Strona główna » Giełda » PAMAPOL
Kurs bieżący 0,00
RSS

PAMAPOL

PAMAPOL SA [PMP] Kod ISIN: PLPMPOL00031
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
0,00 0,00 0,00 0,00 0.00 % - - 01.01.1970
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Opis spółki

  
Pamapol S.A. to wiodący na polskim rynku producent dań mięsno-warzywnych. Oferta firmy obejmuje ponad 80 produktów głównie dań gotowych, ponadto konserw, pasztetów oraz zup gotowych sprzedawanych w kanale tradycyjnym za pośrednictwem hurtowni.

Pod koniec 2005 roku spółka przejęła kontrolę nad czołowym producentem groszku i fasoli w kraju Warmińskimi Zakładami Przetwórstwa Owocowo Warzywnego w Kwidzynie poszerzając swoją ofertę produktową o konserwowane i mrożone warzywa. Plany strategiczne spółki uwzględniają zarówno rozwój organiczny jak i akwizycje znaczących podmiotów w perspektywicznych segmentach rynku spożywczego.

Firma Pamapol powstała w 1993 roku z inicjatywy braci Pawła i Mariusza Szataniaków.
 
W listopadzie 2000 roku do spółki Pamapol spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zostały wniesione spółki cywilne, prowadzące działalność produkcyjną, których wspólnikami byli Panowie Szataniakowie. W 2004 roku Pamapol spółka z ograniczoną odpowiedzialnością przekształciła się w Pamapol Spółka Akcyjna.

Pamapol prowadzi działalność produkcyjną w zakładzie w Ruścu (okolice Bełchatowa). Jest to jeden z najnowocześniejszych tego typu zakładów w Polsce – nakłady na jego rozbudowę i modernizację przekroczyły kwotę 20 mln zł‚ w ciągu ostatnich 2 lat. Obecnie moce produkcyjne zakładu wykorzystane są w około 70%. Spółka planuje kolejne inwestycje, które umożliwią dalsze dynamiczne zwiększanie skali działania oraz poprawą efektywności wykorzystania obecnego majątku.

W 2003 roku zakończono modernizację hal produkcyjnych, które zostały wykonane według standardów obowiązujących w krajach Unii Europejskiej. Wdrożony został system zapewnienia jakości HACCP, jak i system ISO 9001:2001.

W październiku 2005 roku Pamapol zakupił 61,33% udziałów w Naturis Sp. z o.o. i w ten sposób przejął pośrednio kontrolę operacyjną nad 74,9% udziałów w Warmińskich Zakładach Przetwórstwa Owocowo Warzywnego w Kwidzynie. Pamapol po dokupieniu powyżej 2,6% udziałów w WZPOW Kwidzyn kontroluje powyżej 77,5% kapitału tej spółki.

Produkty pod marką Kwidzyn oferowane są na rynku polskim i zagranicznym od 1934 roku. WZPOW Kwidzyn od wielu lat jest jednym z liderów krajowej produkcji groszku. Ponadto przetwarza i sprzedaje wiele innych rodzajów warzyw (w puszkach i pod postacią mrożonek). Około 1/3 przychodów ze sprzedaży WZPOW Kwidzyn pochodzi z eksportu.

Obecnie trwa proces głębokiej restrukturyzacji WZPOW Kwidzyn mający na celu zwiększenie efektywności funkcjonowania oraz integrację operacyjną przedsiębiorstw Grupy Kapitałowej Pamapol.

Debiut na GPW08.08.2006 r.
 
podstrony