Jesteś w: Strona główna » Giełda » PCCINTER
Kurs bieżący 0,00
RSS

PCCINTER

PCC INTERMODAL SPÓŁKA AKCYJNA [PCI] Kod ISIN: PLPCCIM00014
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
0,00 0,00 0,00 0,00 0.00 % - - 01.01.1970
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Analizy i rekomendacje

  PCCINTER

Opis spółki

  
Główny zakres działalności firmy PCC INTERMODAL SPÓŁKA AKCYJNA obejmuje organizowanie transportu intermodalnego towarów w kontenerach, na bazie regularnych połączeń kolejowych skoordynowanych z transportem drogowym, na odcinku umożliwiającym realizację zamówienia usługi w relacji door-to-door.

Spółka PCC Intermodal rozpoczęła działalność w lipcu 2005 roku jako PCC Rail Containers Sp. z o.o.

PCC Rail Containers jako pierwsza w Polsce, w sierpniu 2005 r., uruchomiła regularne połączenie prywatnym pociągiem od terminala lądowego do portu. W ten sposób uruchomiona została wygodna dla przedsiębiorców alternatywa wobec dotychczasowych połączeń w ruchu rozproszonym transportu samochodowego kontenerów na duże odległości.

W działalności PCC Intermodal terminale stanowią ważny element optymalizacji procesu transportowego. W 2008 roku spółka rozszerzyła swoją działalność, uruchamiając połączenia między polskimi terminalami a Hamburgiem i Bremenhaven, i z polskiego operatora intermodalnego stała się silnym ogniwem w międzynarodowym łańcuchu dostaw.

W odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez rynek, PCC Intermodal S.A. podjęła się inwestycji - budowy siatki własnych, nowoczesnych terminali intermodalnych w Polsce. Zorientowanie na rozwój procesu inwestycyjnego i tworzenie infrastruktury umożliwiającej optymalizację łańcucha dostaw było główną przesłanką debiutu firmy na giełdzie. I tak od 18 grudnia 2009 roku, PCC Intermodal, jako pierwsza spółka z branży, jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Głównym zadaniem PCC Intermodal S.A. jest oferowanie kompleksowego i konkurencyjnego (pod względem czasu i ceny), transportu kontenerów według rozkładów stałych połączeń pomiędzy nowoczesnymi terminalami lądowymi i portami.

Debiut na GPW : 18 grudnia 2009 roku.
podstrony