Jesteś w: Strona główna » Giełda » PEGAS
Kurs bieżący 0,00
RSS

PEGAS

PEGAS NONWOVENS SA [PGS] Kod ISIN: LU0275164910
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
0,00 0,00 0,00 0,00 0.00 % - - 01.01.1970
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Opis spółki

  

Spółka Pegas Nonwovens powstała i została zarejestrowana w Luksemburgu w dniu 18 listopada 2005 roku pod nazwą Pamplona PE Holdco 2 SA. Nazwa firmy została zmieniona na Pegas Nonwovens SA w dniu 25 października 2006 roku.

Pegas Nonwovens SA jest główną spółką holdingową ("matką") i nie prowadzi działalności operacyjnej. Przedmiotem działalności Spółki jest obejmowanie udziałów i akcji w przedsiębiorstwach i uczestnictwo w transakcjach finansowych. Działalności operacyjnej nie prowadzi również spółka holdingowa ("córka") CEE Enterprise AS zarejestrowana w Czechach, wykorzystana w przeszłości jako wehikuł umożliwiający uporządkowanie struktury Grupy Pegaz.

Działalność operacyjna Grupy prowadzona jest w spółce zarejestrowanej w Czechach noszącej nazwę Pegas Nonwovens s.r.o. oraz w trzech 100% zależnych podmiotach również zarejestrowanych w Czechach: Pegas-DS a.s., Pegas-NT a.s. oraz Pegas-NW a.s. Poprzednikiem głównej spółki operacyjnej Pegas Nonwovens s.r.o. był zarejestrowany w roku 1990 Pegas a.s. W kwietniu 2005 roku dokonane zostało połączenie Pegas a.s. z Pegas Nonwovens s.r.o. jako spółką przejmującą.

Grupa Kapitałowa Pegas jest producentem tekstyliów nietkanych (produkowanych z włókien polimerowych wiązanych przy użyciu ciśnienia i ciepła), używanych do produkcji środków higieny osobistej (głównie pieluch). Grupa jest drugim pod względem wielkości produkcji tekstyliów nietkanych producentem w Europie (wyrabianych przy użyciu w/w technologii), z udziałem w rynku około 11%. Grupa zaopatruje w produkowane materiały większość przodujących w Europie producentów środków higieny osobistej, takich jak: 3M, Hartman, Jonson&Jonson, Kimberly-Clark, Procter&Gamble.

Spółka zaoferowała 1 810 000 akcji w ramach oferty subskrypcji, natomiast dotychczasowy akcjonariusz większościowy Pamplona Capital Partners I LP zaoferował 3 232 750 akcji w ramach oferty sprzedaży (w tym 657 750 akcji w ramach Opcji Dodatkowego Przydziału). W ramach oferty 10% akcji zostało zaoferowanych czeskim i polskim inwestorom indywidualnym a 90% akcji czeskim, polskim i międzynarodowym inwestorom instytucjonalnym. Akcje przydzielono w Polsce i Republice Czeskiej 94 inwestorom instytucjonalnym oraz 161 inwestorom indywidualnym.

 Debiut na GPW21.12.2006 r.

podstrony