Jesteś w: Strona główna » Giełda » PEP
Kurs bieżący 20,50
RSS

PEP

Polenergia SA [PEP] Kod ISIN: PLPLSEP00013
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
20,60 20,40 20,60 20,50 +0.99% ↓ 520 11 28.12.2018
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Komunikaty spółki

  PEP

Wiadomości o spółce

  PEP

Analizy i rekomendacje

  PEP

Opis spółki

  

Polenergia SA to pierwsza, polska, prywatna grupa energetyczna składająca się z pionowo zintegrowanych spółek działających w obszarze wytwarzania energii z konwencjonalnych i odnawialnych źródeł oraz dystrybucji i obrotu energią elektryczną. Powstała w wyniku konsolidacji dwóch grup aktywów kontrolowanych przez Polenergia Holding S.à r.l z siedzibą w Luksemburgu:

  • Grupy PEP (Polish Energy Partners SA) – notowanej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych firmy realizującej projekty energetyczne oparte na odnawialnych źródłach energii. W 2012 roku firma została przejęta przez podmiot z grupy Polenergia Holding S.à r.l,
  • aktywów Grupy Polenergia skoncentrowanych na wytwarzaniu, dystrybucji i sprzedaży energii elektrycznej i świadectw pochodzenia, obrocie energią elektryczną i świadectwami pochodzenia oraz rozwoju nowych projektów z zakresu wytwarzania energii (odnawialnej i konwencjonalnej) i przesyłu gazu.
  • Począwszy od roku 2013 rozpoczęty został proces integracji obu grup, którego zwieńczeniem było wniesienie aktywów Grupy Polenergia do PEP SA w zamian za akcje nowej emisji.
  •  

Polenergia SA notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych. Spółka jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia.

Debiut na GPW13.05.2005 r.

podstrony