Jesteś w: Strona główna » Giełda » PHARMENA
Kurs bieżący 6,65
RSS

PHARMENA

PHARMENA SPÓŁKA AKCYJNA [PHR] Kod ISIN: PLPHRMN00011
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
7,00 6,65 7,00 6,65 -7.64% ↓ 404 3 28.12.2018
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Opis spółki

  
PHARMENA SPÓŁKA AKCYJNA  została zawiązana 2002 roku w Łodzi w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. W kwietniu 2008 r. spółka został przekształcona w spółkę akcyjną. Początkowo celem działalności było komercjalizowanie odkrycia naukowego w dermatologii, tj. wprowadzenie na rynek produktów opartych w swym działaniu o substancję czynną opatentowaną przez Politechnikę Łódzką i jej naukowców. Wprowadzenie pierwszych wyrobów opartych o wyniki odkryć nastąpiło w 2003 roku.
 
Model biznesowy działalności zbudowany jest w oparciu o szereg kooperujących firm. Spółka nie posiada własnego zaplecza badawczego (laboratorium) oraz zaplecza produkcyjnego i dystrybucyjnego. Dlatego też Pharmena S.A. współpracuje ze znanymi potentatami rynku farmaceutycznego i biotechnologicznego w Polsce.
 
Działalność spółki obejmuje dwa podstawowe obszary:

-  produkcja i sprzedaż dermokosmetyków wyprodukowanych z wykorzystaniem substancji czynnych opatentowanych przez spółkę. Proces produkcyjny realizowany jest przy współpracy ICHEM Sp. o.o. oraz Polfa Pabianice SA, natomiast dystrybucja odbywa się wspólnie z PGF SA.

-  projekty innowacyjne - prace badawczo-rozwojowe nad substancjami czynnymi wykorzystywanymi do produkcji preparatów. 

W 2005 r. spółka Pharmena objęła udziały w spółce Pharmena North America Inc. z siedzibą w USA (obecnie Cortria Corporation), celem kontynuacji rozpoczętych w Polsce prac badawczo-rozwojowych dla zarejestrowania innowacyjnego leku przeciwmiażdżycowego na rynkach USA i Kanady. W momencie założenia powyższej spółki Pharmena posiadała w niej 80% udziałów, jednak w związku z kolejnymi podwyższeniami kapitału, niezbędnymi dla pozyskania kapitału na badania, zaangażowanie Pharmeny w Cortria Corporation spadło do 17,9% kapitału zakładowego. Podstawowym celem emisji akcji serii B jest finansowanie kolejnych rund podwyższenia kapitału w spółce Cortria Corporation celem uniknięcia dalszego spadku zaangażowania Pharmeny w tę spółkę.

Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect 25 sierpnia 2008 roku.
 
podstrony