Jesteś w: Strona główna » Giełda » PHOTON
Kurs bieżący 0,00
RSS

PHOTON

PHOTON ENERGY A.S. [PHO] Kod ISIN: CZ0005121202
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
0,00 0,00 0,00 0,00 0.00 % - - 01.01.1970
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Opis spółki

  
PHOTON ENERGY A.S. został zawiązana w Pradze, aktem notarialnym z dnia 29.10.2007 r., przez Michala Gärtnera i Georga Hotara, jako platforma służąca do inicjowania, opracowywania, finansowania, budowy i eksploatacji instalacji fotowoltaicznych początkowo w Republice Czeskiej, a w perspektywie średnio-długookresowej w innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Postanowienie o wpisie Emitenta do rejestru handlowego zostało wydane w dniu 10 stycznia 2008 przez Sąd Miejski w Pradze. Z uwagi na fakt, że spółka znajduje się na etapie rozpoczynania działalności, Emitent nie uzyskuje jeszcze przychodów z działalności operacyjnej.
 
Działanie instalacji fotowoltaicznej polega na produkcji energii elektrycznej w wyniku uderzeń fotonów znajdujących się w świetle słonecznym w panel słoneczny. Photon Energy a.s. zgromadził zespół specjalistów oraz opracował strategię uzyskania pozycji lidera w powstającym rynku instalacji fotowoltaicznych w Republice Czeskiej. Dotychczas spółka nabyła 3,2 ha gruntów i wydzierżawiła na 30 lat ponad 7ha gruntów w Republice Czeskiej. Emitent podpisał także umowę dotyczącą wyłączności na prowadzenie Roof Exchange (Giełdy Dachów) w Republice Czeskiej z założycielem Roof Exchange, firmą Alpensolar. Roof Exchange jest platformą internetową, która łączy właścicieli dachów, firmy instalujące panele fotowoltaiczne oraz inwestorów. Prowadzenie Giełdy Dachów umożliwi Emitentowi zwiększenie skali działania, poprzez dostęp do interesujących projektów dachowych.
 
Strategia rozwoju Emitenta opiera się na atrakcyjnych uregulowaniach rynku czeskiego w zakresie odnawialnych źródeł energii, polegających na gwarantowanych stawkach za wytworzoną energię (tzw. FiT – Feed-in Tariff).
 
Emitent zamierza budować zarówno instalacje naziemne, jak i dachowe. Tworzenie przez Emitenta instalacji naziemnych daje możliwość szybkiego zwiększania zainstalowanej mocy, natomiast instalacje dachowe mogą, według Photon Energy, zapewnić stabilne, zdywersyfikowane źródło zwiększania mocy instalacji podłączonych do sieci energetycznej.
 
Spółka zadebiutowała na NewConnect 16 października 2008 roku.
podstrony