Jesteś w: Strona główna » Giełda » PKNORLEN
Kurs bieżący 99,00
RSS

PKNORLEN

PKNORLEN POLSKI KONCERN NAFTOWY ORLEN SA [PKN] Kod ISIN: PLPKN0000018
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
97,62 96,52 99,24 99,00 +1.41% ↓ 851773 83430 16.11.2018
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Analizy i rekomendacje

  PKNORLEN

Opis spółki

  
PKN ORLEN jest liderem branży rafineryjno-petrochemicznej w regionie, wiodącym producentem i dystrybutorem produktów rafineryjnych i petrochemicznych. Zajmuje się przerobem ropy naftowej na benzyny bezołowiowe, olej napędowy, olej opałowy, paliwo lotnicze, tworzywa sztuczne i wyroby petrochemiczne.

Zarządza siedmioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie. Kompleks rafineryjno-petrochemiczny zlokalizowany w Płocku (Polska) zaliczany jest do najnowocześniejszych i najefektywniejszych tego typu obiektów w Europie. PKN ORLEN posiada największą w Europie Centralnej sieć stacji paliw zlokalizowaną w Polsce, Niemczech, Czechach i na Litwie. Zapleczem sieci detalicznej ORLENU jest efektywna infrastruktura logistyczna, składająca się z naziemnych i podziemnych baz magazynowych oraz sieci rurociągów dalekosiężnych.

Akcje PKN ORLEN notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w formie Globalnych Kwitów Depozytowych (GDR) na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Obrót kwitami depozytowymi odbywa się również w USA na pozagiełdowym rynku OTC. Pierwsze notowanie akcji PKN ORLEN odbyło się w listopadzie 1999 roku.

Akcje Koncernu notowane są na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w systemie notowań ciągłych i wchodzą w skład indeksów największych spółek WIG20 oraz WIG, a także indeksu branżowego WIG-paliwa. Od 19 listopada 2009 roku akcje PKN ORLEN należą do indeksu spółek zaangażowanych w społeczną odpowiedzialność biznesu – Respect Index

Na czeskim rynku kapitałowym obecna jest także jedna ze spółek Grupy Kapitałowej PKN ORLEN- Unipetrol.

Debiut na GPW26.11.1999
podstrony