Jesteś w: Strona główna » Giełda » PKPCARGO
Kurs bieżący 0,00
RSS

PKPCARGO

PKP CARGO Logistics [PKP]
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
0,00 0,00 0,00 0,00 0.00 % - - 01.01.1970
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Analizy i rekomendacje

  PKPCARGO

Opis spółki

  

Grupa PKP CARGO to największy w Polsce i drugi w Europie operator kolejowych przewozów towarowych. W 2014 roku osiągnęliśmy 4,26 miliardów złotych przychodu i przewieźliśmy 111 mln ton towarów. Przyczyniamy się do wzrostu gospodarczego Polski, nieustannie rozwijając własny potencjał i kompetencje. Najważniejszą z nich jest transport kolejowy. Naszym Klientom oferujemy zintegrowane łańcuchy logistyczne obejmujące transport lądowy, powietrzny i morski.

Sukces Grupy PKP CARGO opiera się na trzech filarach: know-how zdobytym przez lata działania na ogromną skalę, zespole wykwalifikowanych pracowników oraz największym w Polsce, wciąż unowocześnianym taborze kolejowym, liczącym 1 250 lokomotyw wyposażonych w GPS i ponad 62,5 tys. wagonów.

Każdego dnia tysiąc pociągów realizuje zlecenia naszych partnerów. Wszystkim Klientom zapewniamy najwyższej jakości usługi logistyczne. Dbamy też o przyszłość Grupy. Aktywnie rozwijamy transport intermodalny, jesteśmy obecni już w 9 krajach Unii Europejskiej, wykorzystując strategiczne położenie Polski na przecięciu najważniejszych szlaków komunikacyjnych Europy.

Od 2013 roku Grupa PKP CARGO jest obecna na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Był to największy i najbardziej udany od lat debiut giełdowy spółki Skarbu Państwa, co potwierdza wyróżnienie przyznane przez redakcję „Gazety Giełdy Parkiet” oraz nagroda „Best IPO on the Warsaw Stock Exchange 2013/2014” – nagroda Warsaw Capital Market Summit 2014 przyznana przez Ministerstwo Skarbu Państwa, Giełdę Papierów Wartościowych oraz Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych. Dobre wyniki finansowe i konsekwentnie realizowana strategia czynią z nas spółkę atrakcyjną i godną zaufania inwestorów. Chcemy systematycznie umacniać pozycję lidera na wymagającym i konkurencyjnym rynku przewozów towarowych.


Debiut na GPW30.10.2013 r.

podstrony