Jesteś w: Strona główna » Giełda » POLICE
Kurs bieżący 13,50
RSS

POLICE

ZAKŁADY CHEMICZNE POLICE SA [PCE] Kod ISIN: PLZCPLC00036
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
13,65 13,15 13,65 13,50 +2.66% ↓ 588 8 28.12.2018
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Analizy i rekomendacje

  POLICE

Opis spółki

  

Zakłady Chemiczne "POLICE" S.A. należą do największych firm chemicznych w Polsce, zaliczanych do grupy podmiotów tzw. Wielkiej Syntezy Chemicznej. Dawne przedsiębiorstwo państwowe w 1995 r. przekształciło się w spółkę akcyjną a od lipca 2005 r. Z. Ch. "POLICE" S.A są spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Profil Spółki skoncentrowany jest na produkcji wyrobów chemicznych:

  • nawozów mineralnych (wieloskładnikowych i mocznika),
  • bieli tytanowej (dwutlenku tytanu),
  • chemikaliów.

Z.Ch. "POLICE" S.A. są producentem wieloskładnikowych nawozów mineralnych. Produkty te spełniają wysokie wymagania międzynarodowe i wytwarzane są w oparciu o technologie światowych firm branży nawozowej. Nawozy produkowane przez Emitenta są bezpieczne ekologicznie, dostarczają bowiem do gleby wolno działające formy azotu i bardzo dobrze przyswajalne formy wszystkich podstawowych składników pokarmowych dla roślin.

Z.Ch. "POLICE" S.A. od wielu lat są jedynym polskim producentem bieli tytanowej, która znajduje zastosowanie jako komponent do produktów w różnych branżach przemysłu. W tym czasie wdrożono wiele unikatowych rozwiązań technologicznych, zrealizowano szereg inwestycji środowiskowych, dostosowując technologię do rygorystycznych wymagań UE. Dwutlenek tytanu, zwany bielą tytanową, produkowany jest na świecie według dwóch technologii: siarczanowej i chlorkowej. Emitent wytwarza go metodą siarczanową, według licencji zakupionej od niemieckiej firmy Kronos GmbH.

Grupa chemikaliów obejmuje przede wszystkim amoniak, kwas fosforowy i siarkowy, fluorokrzemian sodu oraz siarczan żelaza II. Podstawowym produktem w tej grupie jest amoniak, którego znaczące ilości są eksportowane. Pozostałe wyroby znajdują zastosowanie głównie jako półprodukty wykorzystywane przez Emitenta oraz sprzedawane są firmom działającym w innych branżach.

W skład infrastruktury Spółki wchodzą między innymi dwa nabrzeża do przeładunku materiałów sypkich oraz stanowiska do przeładunku amoniaku i kwasu siarkowego. Realizowane przez Z.Ch. "POLICE" S.A. przeładunki towarów masowych stawiają policki port w grupie największych polskich portów morskich.

Spółka jest dziś liderem w swoim sektorze, a stałe 50-procentowe udziały w rynkach zewnętrznych, stawiają firmę w grupie największych polskich eksporterów. "POLICE" wyróżnia unikatowa w Polsce instalacja bieli tytanowej, skala produkcji amoniaku, kwasów: fosforowego i siarkowego oraz pozycja w sektorze mineralnych nawozów wieloskładnikowych - firma produkuje 50 % wszystkich zużywanych w Polsce nawozów tej grupy. Na co dzień firmę tworzy 2,8 tys. pracowników, a jej sukces w przyszłości wyznacza strategia rozwoju i realizacja programu inwestycyjnego z wykorzystaniem środków pozyskanych m.in. z rynku kapitałowego, poprzez emisję nowej serii akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A..

Z.Ch."Police" SA obecne są od ponad 35 lat w polskiej branży chemicznej - rozpoczęły działalność w 1969 roku, a w latach 70-tych uruchamiano kolejne wydziały produkcyjne.

Z.Ch."Police" SA należą do liderów sektora chemicznego w Polsce z działalnością opartą o trzy segmenty:

  • Pigmentowy, 
  • Nawozowy, 
  • Chemikaliów.

Udział eksportu w sprzedaży sięga około 50%.
Spółka jest kluczowym pracodawcą w Województwie Zachodniopomorskim, zatrudnia 2.800 pracowników.

Celem Spółki jest uzyskanie trwałej pozycji konkurencyjnej na europejskim rynku wyrobów chemicznych.
Strategia Spółki zakłada rozwój w branży chemicznej, a w konsekwencji stabilizację i uniezależnienie wyniku od cyklów koniunkturalnych.
Poszczególne segmenty działalności Spółki rozwijane są poprzez odrębne strategie rozwoju.
Rozbudowa zdolności produkcyjnych bieli tytanowej o ponad 50% zabezpieczy regionalną dominację w produkcji bieli tytanowej.
Spółka zorientowana jest na tworzenie wartości dla akcjonariuszy poprzez ciągłe unowocześnianie asortymentu produktów i obniżanie kosztów wytworzenia.

 Debiut na GPW: 6 września 2005 r.

podstrony