Jesteś w: Strona główna » Giełda » PROCHNIK
Kurs bieżący 0,00
RSS

PROCHNIK

PRÓCHNIK SA [PRC] Kod ISIN: PLPRCHK00018
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
0,00 0,00 0,00 0,00 0.00 % - - 01.01.1970
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Opis spółki

  

 Próchnik S.A. to łódzka firma z przeszło 58 letnim doświadczeniem. Zakłady Przemysłu Odzieżowego im. Dr A. Próchnika rozpoczęły swoją działalność w roku 1948, poprzez upaństwowienie istniejącej od 1939 w Łodzi wytwórni odzieży należącej do spółki Martin, Norenberg i Krauze. Początkowo firma szyła odzież damską, lecz z czasem zaczęła dyktować trendy w modzie męskiej. Coraz szybszy rozwój firmy skutkował powstaniem nowych zakładów produkcyjnych. W latach 70-tych Próchnik uzyskał pozycje lidera na rynku odzieży wierzchniej specjalizując się w produkcji płaszczy i kurtek. W 1990 roku firma została przekształcona w jednoosobową Spółkę Akcyjną. W październiku 1991 roku akcje Próchnika zadebiutowały na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Firma pojawiła się na giełdzie jako jedna z pierwszych pięciu spółek.

Obecnie Próchnik jest jedną z najszybciej rozwijających się polskich firm odzieżowych. Oferuje swoim klientom odzież najwyższej jakości, zaspokajając potrzeby i gusta nawet najbardziej wymagających odbiorców.

Projektanci firmy tworząc nowe kolekcje opierają się o najnowsze, światowe trendy.
Charakterystyczną cechą dla wyrobów Próchnika jest dbałość o szczegóły. Swoje produkty wykonują z wysokogatunkowych tkanin, które zapewniają klientom najwyższą jakość i komfort noszenia. Firmie zależy nam na tym, aby szyte przez nich ubrania, nie tylko pięknie leżały, ale również cieszyły się trwałością wykonania. Dlatego używając najnowocześniejszych maszyn, kładą ogromny nacisk na odpowiednie wykończenie materiałów. Przykładem fachowości personelu firmy Próchnik jest szycie dla najbardziej renomowanych światowych marek takich jak np. Hugo Boss.

Oferowane produkty to zbiór dwóch czynników: wieloletniego doświadczenia i pasji tworzenia najwyższej jakości ubrań. Obecnie w łódzkiej siedzibie pracuje ponad 220 świetnie wyszkolonych pracowników, którzy nie boją się żadnych krawieckich „wyzwań”. W swojej bogatej ofercie proponują kurtki, garnitury, koszule, spodnie, marynarki i inne akcesoria (od pasków poczynając, a na krawatach kończąc), potrzebne do ubrania eleganckiego, nowoczesnego mężczyzny, który ceni sobie komfort i nie boi się nowoczesnych rozwiązań. 

Debiut na GPW16.04.1991 r.

 

podstrony