Jesteś w: Strona główna » Giełda » PROVIMROL
Kurs bieżący 0,00
RSS

PROVIMROL

PROVIMI-ROLIMPEX SA [PRX]
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
0,00 0,00 0,00 0,00 0.00 % - - 01.01.1970
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Opis spółki

  

Provimi-Rolimpex S.A. jest czołową firmą w branży rolno-spożywczej w Polsce. Jest liderem w dziedzinie produkcji pasz i żywienia zwierząt.

Obok podstawowej działalności paszowej, Provimi-Rolimpex S.A prowadzi handel krajowy i międzynarodowy towarami rolnymi pochodzenia roślinnego oraz zajmuje się przechowalnictwem zbóż produkcją rolną i produkcją nasienną.
Provimi-Rolimpex S.A. jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Właścicielem pakietu 77,7 % akcji Spółki jest Provimi-Holding B.V. jeden ze światowych liderów w dziedzinie żywienia zwierząt.

Struktura organizacyjna Spółki jest skonsolidowana. Podstawowa działalność gospodarcza prowadzona jest przez Provimi-Rolimpex S.A.

W siedzibie Spółki w Warszawie skupia się centrum koordynacyjne i organizacyjne dla działalności prowadzonej przez Provimi-Rolimpex, a także handel, zaopatrzenie surowcowe, finanse, administracja i działalność związana z obrotem giełdowym.

Centrum Organizacyjne – Pasze w Osnowie sprawuje nadzór nad produkcją oraz sprzedażą pasz i produktów paszowych. W jego ramach jest zlokalizowany Ośrodek Badawczo-Rozwojowy oraz centralne laboratorium obsługujące działalność paszową. Sprzedaż pasz jest prowadzona przez 5 Regionów Sprzedaży, w których są zlokalizowane wytwórnie pasz Spółki.

Oddział Provimi-Rolimpex S.A. w Dobrym Mieście zajmuje się usługami przechowalniczymi na rynku zbożowym.

Spółkami zależnymi wchodzącymi w skład Grupy  Provimi-Rolimpex  są Rolimpex Nasiona Sp. z o.o., Elewator Koronowo Sp. z o.o., Provimi Lwów oraz Provimi Kijów.

1951
19 marca 1951 roku Zarządzeniem Ministra Handlu Zagranicznego utworzone zostało przedsiębiorstwo państwowe pod nazwą „Centrala Eksportowo-Importowa Płodów Rolnych, Pasz Treściwych i Cukru Rolimpex”.

1989
W kwietniu 1989 r. powstała Central Soya Rolpol Spółka z o.o. z siedzibą w Osnowie, województwo kujawsko-pomorskie – pierwsza w Polsce spółka typu joint-venture w sektorze rolnym, która podjęła produkcję pasz przemysłowych.

1993
17 grudnia 1993 roku rozpoczął się proces prywatyzacji Rolimpexu. Tego dnia Rolimpex został przekształcony w jednoosobową spółkę akcyjną Skarbu Państwa i otrzymał nazwę Rolimpex Spółka Akcyjna.
18 października 1994 roku Rolimpex S.A. zadebiutował na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

2000
W wyniku sprzedaży przez Ministerstwo Skarbu Państwa 24,5 procent akcji, Central Soya Rolpol Holding Sp. z o.o. został inwestorem strategicznym Rolimpex S.A.

2001
Central Soya Rolpol Holding Sp. z o.o. zmienia nazwę na Provimi Polska Holding Sp. z o.o.

2005
2 sierpnia 2005 r. nastąpiło połączenie Rolimpex S.A. z Provimi Polska Holding Sp. z o.o. Po połączeniu Spółka funkcjonuje pod nazwą Provimi-Rolimpex S.A.

Struktura organizacyjna Spółki jest skonsolidowana. Podstawowa działalność gospodarcza prowadzona jest przez Provimi-Rolimpex S.A.

 

podstrony