Jesteś w: Strona główna » Giełda » PULAWY
Kurs bieżący 190,00
RSS

PULAWY

ZAKŁADY AZOTOWE PUŁAWY SPÓŁKA AKCYJNA [ZAP] Kod ISIN: PLZAPUL00057
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
188,00 188,00 190,00 190,00 +1.85% ↓ 311 58965 18.08.2017
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Sprawdź kontrahenta

Verdict
ZNAJDŹ FIRMĘ » ZAMÓW RAPORT » ODBIERZ E-MAIL

Dostawcą usługi jest VERDICT

Wyszukaj interesującą Cię firmę i zamów pełny raport, który zawiera aktualne, najważniejsze informacje finansowe potrzebne do podjęcia słusznej decyzji przed rozpoczęciem współpracy z kontrahentem, biurem podróży, deweloperem, sklepem internetowym, nowym pracodawcą itp. Raport pozwala także na sprawdzenie Twojej konkurencji.

Opis spółki

  
ZAKŁADY AZOTOWE PUŁAWY SPÓŁKA AKCYJNA od ponad 40 lat są liderem polskiego przemysłu nawozowo-chemicznego. Lokalizacja ZAP w centralnej Europie środkowo-wschodnia Polska pozwala istnieć firmie zarówno na wymagającym rynku UE, jak i dynamicznie rozwijających się rynkach wschodnich. Produkty przedsiębiorstwa stale obecne są także na rynkach amerykańskich.

Początkowo ZAP nastawione były na wytwarzanie nawozów azotowych dla potrzeb rolnictwa, lecz w trakcie rozwoju systematycznie zwiększały produkcję chemikaliów. Sprzedaż chemikaliów stanowi obecnie 40% ogólnej produkcji i sukcesywnie rośnie. Jednym z priorytetowych kierunków rozwoju przedsiębiorstwa były kolejne linie produkcyjne melaminy (Melamina I - 1977, Melamina II – 2001).

Oferta Produktowa ZAP:
  • chemikalia (melamina i kaprolaktam);
  • jednoskładnikowe nawozy azotowe (RSM, saletra amonowa magnezowana, siarczan amonu, mocznik);
  • związki nadtlenowe (nadtlenek wodoru);
  • gazy techniczne (ciekły azot, sprężony wodór, ciekły dwutlenek węgla).
W marcu 2004 otrzymano pierwszy produkt z najnowszej instalacji – Melamina III.  Zwiększyło to zdolności produkcyjne ZAP o kolejne 30 tys. ton na rok.  Podjęcie decyzji o budowie kolejnej wytwórni podyktowane było wciąż rosnącym zapotrzebowaniem na melaminę. Obecnie ZAP są jej jedynym w Polsce a trzecim na świecie producentem (92 tys. ton/rok). Firma wytwarza 10 % światowego i 20 % europejskiego zapotrzebowania na ten produkt. Ponadto przedsiębiorstwo jest wiodącym polskim producentem kaprolaktamu (65 tys. ton/rok) i nawozów azotowych – około 1 mln ton/rok saletry, około 1mln ton/rok mocznika. Najlepiej zaś znanym na ryku amerykańskim nawozem z Puław jest roztwór saletrzano-mocznikowy RSM. Blisko połowa całej produkcji trafia na eksport – według ostatnich rankingów firma jest jednym z  największych polskich eksporterów.

Szczególna uwaga w ZAP przykładana jest również do ochrony środowiska. Realizacja proekologicznych projektów instalacyjnych, stała kontrola środowiska naturalnego oraz autentyczna troska o bogatą faunę i florę regionu zaowocowały uzyskaniem certyfikatu „Responsible Care”. Liczne nagrody i certyfikaty potwierdzają najwyższą jakość produktów kształtując jednocześnie wizerunek przedsiębiorstwa harmonijnie koegzystującego z otoczeniem.

Debiut na GPW2.11.2005 r.
podstrony