Jesteś w: Strona główna » Giełda » QUMAK
Kurs bieżący 0,33
RSS

QUMAK

QUMAK - SEKOM SA [QMK] Kod ISIN: PLQMKSK00017
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
0,29 0,29 0,34 0,33 +13.79% ↓ 211520 69 28.12.2018
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Analizy i rekomendacje

  QUMAK

Opis spółki

  

Firma Qumak-Sekom S.A. jest jednym z czołowych integratorów polskiego rynku teleinformatycznego. Powstała w wyniku połączenia sił dwóch liczących się w Polsce firm integracyjnych o wieloletniej tradycji: Qumak International z Krakowa Sp. z o.o. oraz Sekom S.A. z Warszawy.

Dzięki fuzji powstała firma o wiedzy i potencjale umożliwiającym realizację zaawansowanych projektów informatycznych i infrastruktury budynkowej, oferująca najnowsze technologie i rozwiązania.

Realizowana konsekwentnie strategia opiera się na trzech uzupełniających się liniach biznesowych. Pozwala to na utrzymanie stabilnej pozycji rynkowej oraz pozyskiwanie Klientów oczekujących kompleksowej obsługi w zakresie IT.

Firma koncentruje się na zastosowaniu najnowocześniejszych technologii w najważniejszych dla swoich klientów obszarach – szeroko rozumianym bezpieczeństwie, zarządzaniu oraz wiedzy o kliencie. Unikalne na polskim rynku doświadczenie i partnerstwo ze światowymi liderami we wszystkich kluczowych dziedzinach pozwalają firmie świadczyć najwyższej jakości usługi i gwarantować swoim Klientom optymalne pod względem funkcjonalnym i ekonomicznym rozwiązania.

Qumak-Sekom S. A.  realizuje  konsekwentnie  strategię opracowaną w 2003 roku we współpracy z renomowaną, międzynarodową firmą konsultingową AT Kearney. Zgodnie z nią firma działa jako wsypecjalizowany ekspert -  integrator IT. Dla zapewnienia bezpieczeństwa biznesowego na konkurencyjnym rynku IT firma funkcjonuje w modelu opartym na zdywersyfikowanej strukturze przychodów realizowanych w trzech kluczowych obszarach działania: integracji systemowej, integracji aplikacji oraz technologiach budynkowych.

W każdej z trzech linii biznesowych firma umacnia swoją pozycję eksperta w tych obszarach, które umożliwiają sprzedaż rozwiązań o dużej wartości dodanej oraz charakteryzują się wysokim potencjałem rozwoju. Firma posiada najwyższe, stale rozwijane kompetencje w następujących dziedzinach:

 • integracja systemów IT – sieci i bezpieczeństwo,
 • integracja aplikacji – zaawansowane rozwiązania z obszaru Contact Center, w szczególności w zakresie technologii VoiP oraz dedykowane dla wertykalnych grup klientów rozwiązania CRM i ERP,
 • technologie budynkowe – infrastruktura serwerowni oraz nowoczesne systemy monitoringu i bezpieczeństwa.

Efektem realizacji tej strategii jest stałe umacnianie pozycji firmy poprzez zwiększanie udziału w wybranych segmentach rynku IT. W szczególności intencją Spółki jest:

 • zdobycie pozycji polskiego lidera w zakresie infrastruktury serwerowni,
 • powiększenie udziału w rynku zawansowanych systemow back-up i storage,
 • poszerzenie rynku odbiorców o nowych klientów z sektorów firm ubezpieczeniowych, mediów i dużych korporacji.

Ponadto Spółka zamierza utrzymać wysoki udział w rynkach charakteryzujących się bardzo wysoką dynamiką:

 • rynek systemów zarządzania budynkiem,
 • rynek bezpieczeństwa IT,
 • rynek rozwiązań Contact Center.

Realizacja strategii wymaga odpowiedniego rozwoju kompetencji w zakresie technologii i produktów, co firma realizuje poprzez:

 • konsekwentne pozyskiwanie nowych kompetencji w zakresie usług informatycznych w obszarze integracji aplikacji,
 • rozwój oferty w obszarze technologii VoIP w zakresie rozwiązań dla Call Center,
 • umacnianie oferty w zakresie ERP dla sieci handlowo-dystrybucyjnych,
 • rozwój własnych rozwiązań, w tym oprogramowania w zakresie monitoringu i kontroli dostępu,
 • rozwój oferty w zakresie budowy i wyposażania centrów danych i serwerowni,
 • utrzymywanie bardzo bliskich relacji z producentami systemów bezpieczeństwa IT celem uzyskania pierwszeństwa we wprowadzaniu ich nowych rozwiązań na polski rynek.

Realizacja strategii opiera się w istotnym zakresie na opracowywaniu nowych, autorskich rozwiązań, dlatego Qumak-Sekom powołał Dział Nowych Technologii, którego celem są prace badawczo-rozwojowe prowadzące do ich opracowania i wprowadzenia na rynek.

 Debiut na GPW03.08.2006 r.

podstrony