Jesteś w: Strona główna » Giełda » RELPOL
Kurs bieżący 8,27
RSS

RELPOL

RELPOL SA [RLP] Kod ISIN: PLRELPL00014
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
8,15 8,07 8,27 8,27 +1.47% ↓ 380 3107 23.08.2017
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Analizy i rekomendacje

  RELPOL

Sprawdź kontrahenta

Verdict
ZNAJDŹ FIRMĘ » ZAMÓW RAPORT » ODBIERZ E-MAIL

Dostawcą usługi jest VERDICT

Wyszukaj interesującą Cię firmę i zamów pełny raport, który zawiera aktualne, najważniejsze informacje finansowe potrzebne do podjęcia słusznej decyzji przed rozpoczęciem współpracy z kontrahentem, biurem podróży, deweloperem, sklepem internetowym, nowym pracodawcą itp. Raport pozwala także na sprawdzenie Twojej konkurencji.

Opis spółki

  

Spółka jest Polską firmą działającą w branży od 1958 roku. Mocne strony to doświadczenie, jakość, stali i zadowoleni klienci na całym Świecie. Eksport to ponad 60% produkcji do 43 krajów. Swoją pozycje zawdzięcza nieustającym inwestycjom w rozwój technologii oraz zaangażowaniu ponad 600 pracowników firmy.

Misją spółki jest, aby klienci mówiąc o polskiej elektrotechnice kojarzyli ją z nazwą Relpol. Firma chce dostarczyć wyrób bezkonkurencyjny w swojej klasie, w zakresie jakości, terminów dostaw i ceny. Będzie stwarzać najlepsze warunki rozwoju firmy i jej lojalnych pracowników.

Wizja firmy:
„Być drugim producentem przekaźników elektromagnetycznych w Europie”.

Relpol S.A. jest firmą zaliczaną do branży elektrotechnicznej. Działania spółki skupione są na rynku komponentów automatyki przemysłowej. Swoich klientów obsługuje przede wszystkim poprzez sieć hurtowni oraz dostawy bezpośrednie na podstawie umów o zaopatrzeniu. W działalności gospodarczej Grupy Relpol są wydzielone następujące jednostki gospodarcze:
1. Produkcja przekaźników;
 a. Przekaźniki przemysłowe
 b. Przekaźniki miniaturowe
 c. Przekaźniki samochodowe
 d. Gniazda i moduły
 e. Przekaźniki elektroniczne i przełączniki
2. Sprzedaż komponentów automatyki przemysłowej,
3. Usługi produkcyjne,
4. Handel - sieć spółek handlowych - inwestycje kapitałowe,
5. Polon - produkcja zabezpieczeń linii energetycznych średniego napięcia oraz projektowanie, wytwarzanie i instalowanie systemów monitoringu promieniowania radioaktywnego.

Spółka akcyjna Relpol S.A. z siedzibą w Żarach powstała 29.03.1991 roku na bazie prywatyzowanego metodą leasingową przedsiębiorstwa państwowego Zakład Przekaźników w Żarach. Zakład Przekaźników w Żarach utworzony został jako oddział Zakładów Wytwórczych Przekaźników REFA w Świebodzicach w roku 1958. W 1965 roku przedsiębiorstwo zostało przejęte przez Lubuskie Zakłady Aparatów Elektrycznych LUMEL w Zielonej Górze. W dniu 27 kwietnia 1982 roku na podstawie Zarządzenia Ministra Hutnictwa i Przemysłu Maszynowego zostało utworzone przedsiębiorstwo państwowe Zakład Przekaźników w Żarach. Zwierzchni nadzór nad przedsiębiorstwem sprawował Minister Hutnictwa i Przemysłu Maszynowego. W dniu 12 grudnia 1990 roku został sporządzony akt zawiązania spółki akcyjnej pod firmą "Relpol" - Spółka Akcyjna z siedzibą w Żarach, natomiast 29 marca 1991 roku Sąd Rejonowy w Zielonej Górze Wydział Gospodarczy wydał postanowienie o wpisie Spółki do rejestru handlowego.

 Debiut na GPW01.02.1996 r.

podstrony