Jesteś w: Strona główna » Giełda » SADOVAYA
Kurs bieżący 0,00
RSS

SADOVAYA

SADOVAYA GROUP SPÓŁKA AKCYJNA [SGR] Kod ISIN: LU0564351582
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
0,00 0,00 0,00 0,00 0.00 % - - 01.01.1970
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Analizy i rekomendacje

  SADOVAYA

Opis spółki

  
SADOVAYA GROUP SPÓŁKA AKCYJNA jest zarejestrowaną w Luksemburgu spółką stojącą na czele Grupy Sadovaya, w skład której wchodzą podmioty działające w ukraińskiej branży górniczej.

Sadovaya Group jest czwartą co do wielkości prywatną spółką wydobywającą węgiel energetyczny oraz czołową prywatną spółką górnictwa węglowego węgla energetycznego posiadającą własne kopalnie. Grupa specjalizuje się w wydobyciu i przetwarzaniu węgla, odpadów powęglowych oraz obrocie węglem. W skład Grupy Sadovaya wchodzą również spółki świadczące usługi uzupełniające, takie jak logistyka.

Grupa prowadzi działalność w dwóch kompleksowych centrach górniczych na Ukrainie, w bogatych w złoża węgla regionach Doniecka i Ługańska. Instalacje produkcyjne zlokalizowane są blisko odbiorców Grupy we wschodniej Ukrainie, w bliskiej odległości linii kolejowych oraz portów morskich zapewniających dostęp do światowych rynków.

Grupa w oparciu o własną infrastrukturę eksploatuje dwie czynne kopalnie o zasobach w wysokości 23,1 milionów ton (zmierzonych i udokumentowanych). Obecnie Grupa jest w trakcie zakupu dwóch nowych pól górniczych o zasobach w wysokości 99,1 miliona ton. Grupa wydobywa głównie dwa rodzaje węgla antracytowego (typ A i T), a jej roczna wydajność wynosi około 600 tysięcy ton. Grupa ma pod swoją kontrolą 16 hałd pogórniczych, zbiorniki odpadów poflotacyjnych oraz zakłady odzysku węgla o rocznej wydajności w wysokości około 60 tysięcy ton.

Sadovaya Group działa na ukraińskim rynku węglowym, który ma około 33,8 mld ton potwierdzonych zasobów węgla, stanowiących 4,1% całkowitych światowych zasobów. W ciągu ostatnich dziesięciu lat Ukraina produkowała 70 – 80 milionów ton węgla rocznie, co czyni z niej 11-stego/12-stego największego producenta na świecie. Udział węgla w strukturze zużycia energii pierwotnej wynosi 31% oraz 34% wśród źródeł produkcji energii elektrycznej na Ukrainie.

Spółka zadebiutowała na GPW 30 grudnia 2010 roku.
podstrony