Jesteś w: Strona główna » Giełda » SANWIL
Kurs bieżący 0,00
RSS

SANWIL

SANWIL SA [SNW] Kod ISIN: PLSANWL00012
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
0,00 0,00 0,00 0,00 0.00 % - - 01.01.1970
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Opis spółki

  

Sanwil powstał w 1974 roku, a od 1998 jest spółką akcyjną notowaną na rynku podstawowym Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Sanwil S.A. jest liderem wśród polskich producentów skór ekologicznych i materiałów powlekanych oraz jednym z największych i najbardziej liczących się zakładów o takim profilu produkcji w Europie.

Spółka wytwarza sztuczne skóry dla przemysłu meblowego, obuwniczego i medycznego. Produkuje również materiały kaletnicze, odzieżowe, plandekowe oraz materiały na potrzeby wojska i przemysłu motoryzacyjnego. Odbiorcami produktów Sanwilu są firmy krajowe i zagraniczne.

Zakład produkcyjny Sanwil S.A. jest zlokalizowany w Przemyślu przy granicy Polski z Ukrainą.

Zakłady Tkanin Powlekanych Sanwil powstały w 1974 roku. W ciągu ponad 30 lat istnienia Spółka przeżyła ogromne zmiany, które pozwoliły jej przekształcić się w nowoczesną firmę działającą na rynkach polskim, europejskim i wschodnim.

Od początku istnienia firma specjalizowała się w produkcji wyrobów skóropodobnych, powlekanych, PCW dla przemysłu kaletniczego i PU dla przemysłu odzieżowego oraz materiałów przeznaczonych na plandeki dla przemysłu samochodowego.

Z biegiem czasu dostosowując się do coraz bardziej wymagającego rynku odbiorców oraz wzrastającej konkurencji, Sanwil unowocześniał swoje linie produkcyjne, wprowadzał do oferty nowe, atrakcyjne produkty, rozszerzał ekspansję na nowe rynki zbytu. Dziś Spółka jest liderem na polskim rynku oraz liczącym się na trudnym rynku europejskim producentem skór ekologicznych i materiałów powlekanych.

 Debiut na GPW12.02.1998

podstrony