Jesteś w: Strona główna » Giełda » SELVITA
Kurs bieżący 0,00
RSS

SELVITA

SELVITA SPÓŁKA AKCYJNA [SLV] Kod ISIN: PLSELVT00013
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
0,00 0,00 0,00 0,00 0.00 % - - 01.01.1970
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Opis spółki

  
SELVITA SPÓŁKA AKCYJNA zajmuje się poszukiwaniem aktywnych biologicznie cząsteczek o potencjale terapeutycznym i inwestowaniem w ich rozwój celem komercjalizacji na rynku farmaceutycznym. Do jej głównych obszarów specjalizacji należą onkologia oraz choroby ośrodkowego układu nerwowego i immunologicznego.

Spółka koncentruje się na małocząsteczkowych związkach chemicznych, będących efektem własnych projektów badawczych lub pracy naukowców z polskich uczelni. Projekty te poddaje się ewaluacji i na jej podstawie definiuje się koncepcje nowych leków. Dalsze prace nad projektem Spółka prowadzi wspólnie z pozyskanym partnerem strategicznym (firmą farmaceutyczną), uzyskując prawo do partycypacji w zyskach przez cały okres sprzedaży przyszłego leku na rynku.

Skuteczność Selvity w komercjalizacji badań udowodniona została poprzez zawarcie pierwszego w Polsce znaczącego kontraktu na sprzedaż projektu biotechnologicznego - SEL103 (lek na chorobę Alzheimera), podpisanego w lipcu 2010 roku.

W swoim portfelu Spółka posiada wiele obiecujących projektów, w tym SEL24 (potencjalny lek na białaczkę i inne nowotwory).
Obok działalności badawczej świadczy też usługi dla firm farmaceutycznych, które polegają na prowadzeniu zleconych projektów badawczo-rozwojowych, począwszy od projektowania komputerowego i chemicznego cząsteczek, poprzez ich syntezę chemiczną, skończywszy na badaniach przedklinicznych, prowadzonych w jednostce zależnej – BioCentrum Sp. z o.o.

Klientami Spółki są duże międzynarodowe i krajowe przedsiębiorstwa farmaceutyczne, takie jak: Sandoz, Sanofi Aventis, Pfizer, Abbott, AstraZeneca, Rottapharm-Madaus, Adamed, Polfa Warszawa, Polfa Tarchomin, Polpharma i Bioton, instytuty badawczo-rozwojowe oraz producenci przemysłowi.

Spółka zadebiutowała na NewConnest 14 lipca 2011 roku.
 
podstrony