Jesteś w: Strona główna » Giełda » SKARBIEC
Kurs bieżący 0,00
RSS

SKARBIEC

Skarbiec Holding SA [SKH]
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
0,00 0,00 0,00 0,00 0.00 % - - 01.01.1970
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Opis spółki

  

Skarbiec Holding jest grupą, której przedmiotem działalności jest zarządzanie funduszami inwestycyjnymi (fundusze inwestycyjne otwarte, specjalistyczne fundusze inwestycyjne otwarte, fundusze inwestycyjne zamknięte) oraz usługi zarządzania portfelami instrumentów finansowych na zlecenie. Skarbiec Holding jest akcjonariuszem wiodącego na rynku polskim towarzystwa funduszy inwestycyjnych – Skarbiec TFI.

Skarbiec TFI powstało w 1997 roku i jest jednym z najdłużej działających funduszy inwestycyjnych na polskim rynku. Skarbiec TFI zarządza 43 funduszami i subfunduszami, portfelami instrumentów finansowych, w których zgromadzono aktywa o wartości około 14 mld zł. Skarbiec TFI zajmuje na rynku krajowym piąte miejsce pod względem wartości aktywów pod zarządzaniem w Polsce i jest drugim największym, niezależnym TFI działającym w Polsce.

Skarbiec TFI jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek na rynku zarządzania aktywami w Polsce. Od momentu powstania działalność Skarbiec TFI cechowała innowacyjność. W 1997 r. jako pierwsze towarzystwo funduszy inwestycyjnych wprowadziło na rynek fundusze pieniężne. Skarbiec TFI jako pierwszy wprowadził na rynek kilkanaście innych innowacji produktowych - w tym pierwszy polski fundusz wierzytelności medycznych, pierwszy fundusz parasolowy, pierwszy fundusz inwestycyjny zamknięty, pierwszy fundusz pieniężny czy pierwszy fundusz nieruchomości mieszkaniowych. O sile marki świadczy też nawiązywanie współpracy przez Skarbiec TFI z renomowanymi instytucjami finansowymi takimi jak JP Morgan Asset Management np. przy tworzeniu funduszu parasolowego Skarbiec – JPMorgan Asset Management Funds Polska SFIO.

Debiut na GPW18.11.2014 r.

podstrony