Jesteś w: Strona główna » Giełda » STALPROFI
Kurs bieżący 9,00
RSS

STALPROFI

STALPROFIL SA [STF] Kod ISIN: PLSTLPF00012
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
9,55 9,00 9,60 9,00 -6.25% ↓ 5117 47 28.12.2018
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Analizy i rekomendacje

  STALPROFI

Opis spółki

  
Stalprofil S.A. od swojego powstania, tj. od 1988 roku, związany jest z krajową branżą hutniczą. Obecnie zajmuje pozycję czołowego dystrybutora stali w Polsce, oferując wyroby i półwyroby hutnicze. Uzupełnieniem oferty handlowej w zakresie obrotu towarowego są świadczone przez spółkę usługi centrum serwisowego. Solidna, uznana marka sprawia, że Stalprofil jest cenionym partnerem handlowym dla odbiorców w Polsce i na świecie.

Realizując strategię dywersyfikacji źródeł dostaw spółka uzupełniła swój podstawowy asortyment – kształtowniki gorącowalcowane – o szeroką gamę wyrobów płaskich, stal zbrojeniową oraz profile zimnogięte. Odbyło się to dzięki rozszerzeniu współpracy z wszystkimi producentami wchodzącymi w skład Mittal Steel Poland S.A., a także Hutą Pokój i Hutą Królewską. Krok ten jest szczególnie ważny w związku z obecnością Polski w Unii Europejskiej, gdyż wyroby płaskie przeważają obecnie w światowym zużyciu stali i stanowią większą część asortymentu sprzedaży europejskich dystrybutorów wyrobów hutniczych.

Swoją działalność podstawową Stalprofil realizuje poprzez dwa składy handlowe, należące do największych w Polsce, zlokalizowane w Dąbrowie Górniczej i Katowicach. Ich lokalizacja po północnej i południowej stronie aglomeracji śląskiej jest niewątpliwym atutem, który od strony logistyki ułatwia spółce kontakty z kontrahentami. Wysokie nakłady inwestycyjne poczynione w roku bieżącym i w latach wcześniejszych zwiększyły ich przepustowość, kompleksowość obsługi klientów oraz zapewniły wysoką jakość usług opartą o standardy normy ISO 9001:2000. Bogaty asortyment wyrobów hutniczych, zwiększające wartość dodaną usługi spedycyjne oraz usługi wstępnej obróbki wyrobów hutniczych w ramach centrum serwisowego są dla spółki istotnym źródłem przewagi konkurencyjnej.

Debiut na GPW26.04.2000 r.
 
podstrony