Jesteś w: Strona główna » Giełda » TORPOL
Kurs bieżący 0,00
RSS

TORPOL

Torpol [TOR]
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
0,00 0,00 0,00 0,00 0.00 % - - 01.01.1970
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Analizy i rekomendacje

  TORPOL

Opis spółki

  

Od prawie 25 lat modernizujemy szlaki i linie kolejowe dostosowując ich jakość i parametry do wymogów stawianych przez unijne i międzynarodowe przepisy o ruchu kolejowym. Byliśmy pierwszą prywatną firmą w Polsce, która prowadziła prace przystosowujące linie kolejowe do prędkości 160 km/h. Na terenie miast tworzymy zielone torowiska tramwajowe, wyposażone w systemy tłumienia drgań i ekrany akustyczne.

Do naszych najważniejszych realizacji należą m.in.: przebudowy wielu ważnych odcinków linii kolejowych E20, E30 i E65, będących polską częścią paneuropejskich korytarzy transportowych; modernizacja stacji Gałkówek w ramach przebudowy połączenia kolejowego Warszawa – Łódź, jak również wybudowanie nowoczesnych tras tramwajowych na terenie Poznania i Gdańska.

Nasz potencjał ludzki to ponad 500 doświadczonych pracowników, wśród których znajduje się wysoko wykwalifikowana kadra inżynierska o specjalnościach w budowie dróg żelaznych i kołowych; sieci elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych i wodociągowo-kanalizacyjnych oraz konstrukcyjno-budowlanej i geodezyjnej.

Bazę sprzętowo-transportową naszej spółki tworzy ponad 70 wyspecjalizowanych jednostek zapewniających nam wykonywanie większości prac w oparciu o własne zaplecze. Do najważniejszych z nich należą m.in.: pociąg do potokowej wymiany nawierzchni SUM 312, uniwersalna podbijarka torowa UNIMAT 08-275/3S, profilarka tłucznia USP 5000, a także oczyszczarki tłucznia RM76 wraz z transporterami materiałów sypkich MFS 40 oraz suwnice PTH 350. Nasza baza umożliwia najem sprzetu i maszyn innym podmiotom. Od 2011 roku posiadamy również certyfikat bezpieczeństwa, uprawniający nas do prowadzenia towarowych przewozów kolejowych.

Od lat jesteśmy aktywnym członkiem następujących stowarzyszeń i zrzeszeń branżowych:

  • Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji,
  • Izby Gospodarcza Transportu Lądowego,
  • Izby Gospodarcza Komunikacji Miejskiej,
  • Railway Business Forum,
  • Norwesko-Polskiej Izby Handlowej,
  • Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych.
Debiut na GPW05.09.2014 r.
podstrony