Jesteś w: Strona główna » Giełda » TUEUROPA
Kurs bieżący 0,00
RSS

TUEUROPA

TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ EUROPA SPÓŁKA AKCYJNA [ERP] Kod ISIN: PLEUROP00019
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
0,00 0,00 0,00 0,00 0.00 % - - 01.01.1970
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Komunikaty spółki

  TUEUROPA

Opis spółki

  
TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ EUROPA SPÓŁKA AKCYJNA  prowadzi działalność od 1995 r. Jest jednym z dwóch towarzystw ubezpieczeniowych notowanych na warszawskiej GPW, należąc jednocześnie do elitarnego grona spółek przestrzegających zasad ładu korporacyjnego (tzw. corporate governance).

W 2002 r. zostało zarejestrowane Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie EUROPA SA, w którego kapitale zakładowym w grudniu 2004 r. TU EUROPA SA objęło 100% udziałów. Tak powstała Grupa Kapitałowa EUROPA.

Grupa specjalizuje się w ubezpieczeniach przeznaczonych dla polskiego sektora finansowego (bancassurance), ze szczególnym uwzględnieniem ubezpieczeń dla kredytów hipotecznych, oferując swoim Klientom szeroki zakres produktów, obejmujący zarówno ubezpieczenia spłaty zobowiązań kredytowych (w tym kredytów i pożyczek hipotecznych), mienia będącego przedmiotem kredytowania lub leasingu, jak i życia kredytobiorcy i leasingobiorcy. Stale wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, zarówno indywidualnych, jak i korporacyjnych, oferując im nowe, innowacyjne produkty ubezpieczeniowe.

Obie Spółki współpracują w Polsce z ponad 300 partnerami tj.: bankami, doradcami oraz podmiotami w zakresie sprzedaży ubezpieczeń turystycznych. Spośród 15 największych banków w Polsce aż 12 współpracuje z Grupą.
podstrony