Jesteś w: Strona główna » Giełda » ZREMB
Kurs bieżący 0,00
RSS

ZREMB

ZAKŁAD BUDOWY MASZYN ZREMB-CHOJNICE SA [ZRE] Kod ISIN: PLZBMZC00019
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
0,00 0,00 0,00 0,00 0.00 % - - 01.01.1970
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Analizy i rekomendacje

  ZREMB

Opis spółki

  
Przedmiotem działalności Zakładu Budowy Maszyn „ZREMB - CHOJNICE" S.A. jest produkcja maszyn i urządzeń dla budownictwa ogólnego i przemysłowego. Oferta firmy obejmuje: kontenery i pojemniki metalowe, konstrukcje stalowe, maszyny, środki transportu, metale i inne materiały.


Zakład Budowy Maszyn „ZREMB" w Chojnicach został oddany do eksploatacji 2 stycznia 1973r. Początkowo wchodził w skład Kombinatu Kujawskich Zakładów Maszyn Budowlanych „ZREMB" Solec Kujawski, następnie w 1977r. wszedł w skład Pomorskiego Kombinatu Maszyn Budowlanych „ZREMB-MAKRUM" w Bydgoszczy.

Od 1982 r. funkcjonuje jako niezależne i samodzielnie finansujące się przedsiębiorstwo. Początkowo zakład produkował osinobusy - zabudowy autobusowe na bazie samochodu ciężarowego, przyczepy - wywrotki dla budownictwa, zamaszynowanie wytwórni betonów komórkowych, maszyny do robót ti. indamentowych — kafary. Później produkowano tunele grzewcze dla fabryk, domów oraz różne typy naczep-NB 61, ND 160, N 162. W latach 80-tych rozszerzono asortyment o produkcję maszyn dla rolnictwa: kultywatory i kopaczki konne, zbieracze pokosów. Obecnie firma produkuje głównie kontenery i konstrukcje stalowe.

W lutym 1997r. w wyniku prywatyzacji firmę przekształcono w Spółkę Akcyjną pod nazwą Zakład Budowy Maszyn „ZREMB -CHOJNICE" S.A., której większościowym akcjonariuszem był „Mostostal-Export" S.A. W marcu 2007 roku „Mostostal-Export" S.A. sprzedał akcje „ZREMB-CHOJNICE” spółce Mostostal-Export-Dom Sp. z o.o.. Wskutek przejęcia w październiku 2007 roku Mostostalu-Exportu-Dom Sp. z o.o. przez STORMM S.A. z siedzibą w Warszawie, STORMM S.A. stał się naszym akcjonariuszem.

Do września 2009 roku inwestorem strategicznym była Spółka STORMM S.A.. Od dnia 30 września 2009 roku w wyniku połączenia STORMM S.A. ( spółka przejmowana ) z Firmą Handlową JAGO S.A. ( spółka przejmująca) pakiet większościowy ZBM „ZREMB-CHOJNICE” S.A. posiada FH JAGO S.A..

W 2009 roku Spółka rozpoczęła budowanie Grupy Kapitałowej, w skład której wchodzi poza ZREMB:
 • HEMEX - Budownictwo Sp. z o.o.  z siedzibą w Płocku,
 • NAVIMOR - INVEST S.A. z siedzibą w Gdańsku,
 • IRAQ - POLAND TRADE & INVESTMENT Sp. z o.o. z siedzibą w Chojnicach,
 • STOCZNIA TCZEW S.A. w likwidacji z siedzibą w Chojnicach.

 • Obecnie akcje ZBM „ZREMB-CHOJNICE” S.A. nie znajdują się w posiadaniu inwestora strategicznego.

  Aktualnie Spółka produkuje:
 • kontenery offshore (transport morski i na platformy wiertnicze),
 • kontenery rurowe (tzw. Baskiety) do transportu oprzyrządowania na platformy wiertnicze,
 • kontenery ładunkowe Mini — Mud i żywności (tzw. food containers) do transportu wyposażenia i żywności dla załóg platform wiertniczych,
 • kontenery typu Borekaks do transportu szlamów z odwiertów na platformach,
 • kontenery specjalistyczne dla: warsztatów mechanicznych, sprężarkowni, agregatów prądotwórczych itp., -*
 • kontenery i platformy na wyposażenie wojsk,
 • kontenery na odpady radioaktywne,
 • konstrukcje stalowe budowlane dachów i fasad pod szkło oraz wiele innych indy­widualnie projektowanych obiektów budowlanych i wyrobów.
Debiut na GPW: 2008 r.
podstrony