M. Morawiecki: węgiel jest podstawą naszej energetyki

12.12.2017 19:54  Górnictwo
M. Morawiecki: węgiel jest podstawą naszej energetyki Premier Mateusz Morawiecki w expose podkreślił, że węgiel jest podstawą naszej energetyki. Dodał, że nie chcemy i nie możemy z niego rezygnować. Według niego, to ważne dla Śląska, Zagłębia i Polski. Powiedział, że reformy w tej branży planowane są długofalowo, a województwo ślaskie staje się obok przemysłu gorniczego zagłębiem nowych technologii.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że chciałby zadbać, by również alternatywne źródła energii w Polsce mogły się swobodnie rozwijać. Jak mówił, jest to ważne także dla przyszłych pokoleń Polaków. "Nie w imię ideologii, ale tam, gdzie jest to uzasadnione ekonomicznie, tam gdzie przyniesie to Polakom korzyść, a nie koszty" - zaznaczył.

Premier dodał, że można wykorzystać zasoby natury, jakie daje położenie naszego kraju. Podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość jest partią, która zawsze dążyła do zagwarantowania bezpieczeństwa energetycznego. "To jest warunek naszej suwerenności" - uzupełnił.

Projektem, który przybliżył nas do tego celu, jest terminal gazowy w Świnoujściu. "Jego realizacja nie udałaby się bez determinacji prezydenta Lecha Kaczyńskiego" - powiedział Mateusz Morawiecki.

IAR 


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes