PG Silesia chce utrzymać wydobycie na poziomie ok. 1,5 mln ton w 2019 r.

24.01.2019 11:32  Górnictwo
PG Silesia chce utrzymać wydobycie na poziomie ok. 1,5 mln ton w 2019 r. Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia (PG Silesia) planuje w 2019 r. utrzymać wydobycie na poziomie zbliżonym do osiągniętego w 2018 r. 1,5 mln ton czystego węgla, co ma przynieść efektywność ok. 950 ton węgla netto na pracownika, podała spółka.

"Jesteśmy zadowoleni z wyników, jakie osiągnęliśmy w ubiegłym roku. Mam nadzieję, że i rok 2019 przyniesie nam wszystkim satysfakcjonujące rezultaty. W tym roku planujemy utrzymać wydobycie na poziomie zbliżonym do roku 2018 i dalej, konsekwentnie realizować przyjęte założenia" - powiedział prezes Jan Marinov, cytowany w komunikacie.

Zobacz także: Enea analizuje wpływ wyników LW Bogdanka za 2018 r. na sprawozdanie grupy

W 2018 r. wydobycie wyniosło 1,5 mln ton węgla netto. Efektywność wyniosła ponad 900 ton czystego węgla na etat.

W 2018 roku w PG Silesia wykonano około 7 km robót przygotowawczych. Pracę na dole kopalni rozpoczął trzeci kompleks ścianowy wraz z nowym kombajnem ścianowym. Dzięki tej inwestycji stale eksploatowane będą równolegle dwie ściany - bez przerwy koniecznej na przezbrajanie. Celem jest zdecydowane podniesienie poziomu wydobycia i efektywności. Zrealizowano także kolejny etap modernizacji zakładu przeróbki mechanicznej węgla.

"Oprócz eksploatacji kolejnych ścian, chcemy również prowadzić intensywne prace przygotowawcze. Nie zapominamy także o inwestycjach mających na celu poprawę bezpieczeństwa naszych pracowników, ale i podniesienia jakości życia lokalnych społeczności. Końcem tego roku chcemy oddać do użytku nową stację wentylatorów głównych przy szybie nr 5 w miejscowości Rudołtowice. Inwestycja ta zagwarantuje odpowiednie przewietrzanie powiększającego się frontu robót, spełniając jednocześnie wszelkie wymagania z zakresu ochrony środowiska" - dodał prezes.

Zobacz także:
 PGNiG ma umowę ws. poszukiwania i wydobycia węglowodorów w ZEA

Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia jest spółką zajmującą się wydobyciem węgla kamiennego, działającą w południowej Polsce. Od 2012 r. produkuje węgiel kamienny przeznaczony głównie dla sektora energetycznego, ale również specyficzne rodzaje węgla kamiennego do sprzedaży detalicznej. Większościowy pakiet udziałów należy do czeskiego koncernu EPH.

ISBnews

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes