Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Dalsze prace nad programem 500 Plus

09.02.2016 17:50  Gospodarka
 Dalsze prace nad programem 500 Plus Projekt rządowego programu "Rodzina 500 Plus" trafił do komisji polityki społecznej i rodziny. Sejm nie zgodził się na odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu wprowadzającego program 500 plus. Wniosek w tej sprawie złożył klub Nowoczesnej.

Podczas sejmowej debaty nad programem Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej zapowiedziała, że jeśli Sejm wniosek odrzuci, to jej klub złoży m.in. poprawkę wprowadzającą górny próg dochodowy. Zwróciła uwagę, że zwracanie się do najlepiej zarabiających, by nie brali tych pieniędzy jest nieprzyzwoite. Dodała, że każdy rodzic jest odpowiedzialny za swoje dziecko i jeśli nawet jest dobrze sytuowany, to jego obowiązkiem jest wzięcie tych pieniędzy i na przykład założenie lokaty na pierwsze mieszkanie a może pierwszy samochód.

Zdaniem Katarzyny Lubnauer nieprzyzwoite jest również niedanie 500 złotych rodzinie, w której dochód na osobę wynosi 801 złotych a danie tych pieniędzy takiej, która zarabia 20 tysięcy złotych. Stąd Nowoczesna złoży poprawkę, zgodnie z którą rodziny, które mają powyżej 2 tysięcy 500 złotych dochodu na osobę nie mogły otrzymywać tych pieniędzy.

PiS zaproponował w swoim projekcie, by każda rodzina, niezależnie od dochodów, otrzymywała 500 złotych na każde drugie i kolejne dziecko. Rodziny, których dochód na osobę nie przekracza 800 zł lub 1200 zł w przypadku dzieci z niepełnoprawnością, miałyby otrzymać 500 zł również dla pierwszego dziecka.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes