Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

'Trzymamy kciuki' za ponad 5% wzrostu PKB w 2018 r.

07.12.2018 11:25  Gospodarka
 'Trzymamy kciuki' za ponad 5% wzrostu PKB w 2018 r. Ministerstwo Finansów "trzyma kciuki" za wzrost gospodarczy powyżej 5% w tym roku, ale istotne dla rozwoju kraju jest utrzymanie dobrego wzrostu w przyszłym i kolejnym roku, poinformowała minister finansów Teresa Czerwińska.

"Również 'trzymamy kciuki', aby ten wzrost gospodarczy był jak najwyższy. Gospodarce potrzebny jest stabilny wzrost i mamy go teraz na poziomie powyżej 5%, ale istotne jest zachowanie go, może poniżej tego poziomu, w przyszłym roku i w kolejnym. Czy będzie to 5,2% czy 5,1% [w tym roku] - to nie jest dla mnie tak ważne, jak utrzymanie wzrostu w dłuższym terminie" - powiedziała Czerwińska podczas konferencji prasowej.

Dodała, że działania resortu również mają na celu utrzymanie wzrostu gospodarczego w kolejnych latach.

Wczoraj minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz prognozowała, że tempo wzrostu gospodarczego PKB sięgnie 5,2% w 2018 roku.

Wcześniej w tym tygodniu Fitch Ratings podniósł prognozę wzrostu PKB Polski do 5,1% na ten rok (z 4,8% oczekiwanych we wrześniu) i do 3,8% na rok przyszły (z oczekiwanych wcześniej 3,6%).

ISBnews

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes