Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

600 mln zł. dla biznesu w średnich miastach

16.05.2018 13:26  Gospodarka
600 mln zł. dla biznesu w średnich miastach W ramach pakietu dla miast średnich 600 milionów złotych dotacji czeka w tym roku dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy chcą inwestować w tego typu miejscowościach oraz w gminach znajdujących się w ich bezpośrednim otoczeniu.

100 milionów złotych pochodzi z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia i 500 milionów złotych z Programu Inteligentny Rozwój.

Pakiet dla miast średnich to jeden z projektów strategicznych w ramach rządowej Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Jego celem jest wyrównywanie szans
Wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak powiedział, że przede wszystkim stawia się na innowacje produktowe z wykorzystaniem własnych bądź nabytych wyników prac badawczo-rozwojowych.

"Celem jest podniesienie poziomu inwestycji prywatnych w mniejszych ośrodkach miejskich, ale także zatrzymanie w tych miejscowościach młodych, kreatywnych osób"- dodał. Chodzi też o podniesienie atrakcyjności średnich miast.

Pakiet dla miast średnich dotyczy miast powyżej 20 tysięcy mieszkańców oraz miast powyżej 15 tysięcy mieszkańców będących stolicami powiatów z wyłączeniem miast wojewódzkich - w tej chwili jest to 255 miejscowości. Na szczególne wsparcie mogą liczyć 122 ośrodki miejskie, które zgodnie z analizą przeprowadzoną przez Polską Akademię Nauk w największym stopniu zagrożone są utratą funkcji społeczno-gospodarczych.

IAR 


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes