Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Amerykańska agencja antynarkotykowa LMA HIDTA będzie używać platformy DataWalk

11.10.2018 11:50  Gospodarka
Amerykańska agencja antynarkotykowa LMA HIDTA będzie używać platformy DataWalk Amerykańska spółka zależna DataWalk podpisała memorandum z Liberty Mid-Atlantic High Intensity Drug Trafficking Area (LMA HIDTA), kluczową instytucją bezpieczeństwa publicznego działającą w kilku stanach USA, zajmującą się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, podało DataWalk. Na bazie podpisanej umowy platforma DataWalk będzie wykorzystywana do zbierania i analizowania informacji, które mogą przyczynić się do rozbicia grup przestępczych zajmujących się przemytem i handlem narkotykami w stanach Pensylwania, New Jersey i Delaware.

"Podpisanie memorandum, to milowy krok w naszym rozwoju. LMA HIDTA, to już druga po Northern Virginia Gang Task Force, amerykańska agencja, która zdecydowała się na wykorzystanie systemu DataWalk w celu ścigania przestępców. Na tym etapie rozwoju, kluczowe jest dla nas zbieranie doświadczeń i pozyskanie referencji od tak prestiżowych partnerów na wymagającym, amerykańskim rynku. To przyniesie wymierne profity w przyszłości" - powiedział prezes DataWalk Paweł Wieczyński, cytowany w komunikacie.

HIDTA będzie wykorzystywać system DataWalk do zwiększenia możliwości pozyskiwania i współdzielenia informacji zbieranych w toku prowadzonych śledztw przez wiele podmiotów - agencji bezpieczeństwa i operacji antynarkotykowych. Rozwiązanie spółki otworzy przed amerykańską instytucją nowe możliwości analityczne łączenia informacji z różnych źródeł i wykrywania powiązań pomiędzy osobami zaangażowanymi w przestępstwa, podano w materiale.

"DataWalk jest rewolucyjnym rozwiązaniem dającym naszej organizacji nowe możliwości wymiany informacji, analizy skomplikowanych powiązań w danych i szybkiego identyfikowania działalności przestępczej. System umożliwia udostępnianie informacji i współpracę pomiędzy różnymi agencjami i podmiotami zajmującymi się bezpieczeństwem, a przez to wykrywanie i rozwiązywanie poszczególnych spraw" - powiedział Jeremiah Daley, dyrektor wykonawczy Liberty Mid-Atlantic High Intensity Drug Trafficking Area.

Zawarte memorandum przybliża DataWalk do zakończenia drugiego etapu rozwoju spółki. Jego zwieńczeniem będzie trzecia umowa w USA oraz przeprowadzenie oferty publicznej akcji, która jest przygotowywana, podkreślono w komunikacie.

"Priorytetem kolejnej fazy, będzie rozszerzenie liczby światowej klasy referencji, głównie na bazie klientów w USA, do kilkunastu podmiotów" - podsumował Wieczyński.

DataWalk (dawniej PiLab) zajmuje się architekturą danych informatycznych w przedsiębiorstwach. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2012 r.

ISBnews

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes