Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Anwil: Zakładowe laboratoria cały czas monitorują jakość soli przemysłowej

06.03.2012 09:17  Gospodarka
Anwil: Zakładowe laboratoria cały czas monitorują jakość soli przemysłowej Włocławski Anwil protestuje przeciw ukazującym się w mediach informacjom na temat soli przemysłowej, produkowanej w tym zakładzie, którą nieuczciwe firmy sprzedawały później jako sól spożywczą.

Firma wydała w tej sprawie komunikat. W ostatnich dniach w mediach pojawiła się wiadomość, jakoby sól ta zawierała metale ciężkie i była rakotwórcza. Zarząd Anwilu pisze, że to nieprawda. Zakładowe laboratoria cały czas monitorują jakość soli przemysłowej. Z testów wynika, że nie ma w niej metali ciężkich, ani jakichkolwiek substancji rakotwórczych.

Podawanie wiadomości, jakoby ta sól zawierała substancje kancerogenne zarząd włocławskiej fabryki określił jako nierzetelne i wprowadzające w błąd. Anwil podkreśla, że skład soli przemysłowej nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i przypomina, że wszyscy odbiorcy tej soli byli przez fabrykę informowani, że nie jest to sól spożywcza. " Informacje o przestępczym procederze, polegającym na wykorzystywaniu naszego produktu niezgodnie z przeznaczeniem, przyjęliśmy z głębokim oburzeniem" - kończy swój komunikat zarząd włocławskiego Anwilu. 

IAR

es


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


biznes