Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU
Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

B. Mazurek (PiS). Część kandydatów może pracować w spółkach Skarbu Państwa

12.07.2018 12:23  Gospodarka
B. Mazurek (PiS). Część kandydatów może pracować w spółkach Skarbu Państwa W najbliższych dniach komitet polityczny PiS zatwierdzi ostateczne listy kandydatów w wyborach samorządowych - poinformował wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Z kolei rzeczniczka PiS Beata Mazurek zastrzegła, że nie wszyscy kandydaci partii muszą od razu zrezygnować z posad w spółkach Skarbu Państwa.

Podkreśliła, że jeżeli kandydaci PiS zdobędą mandat radnego w wyborach samorządowych, to "automatycznie" zrezygnują z pracy w spółkach Skarbu Państwa. "Taką ewentualność łączenia mandatu z pracą w spółce eliminujemy" - powiedziała Mazurek.

W piątek prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński poinformował, że osoby, które pracują w spółkach Skarbu Państwa, nie będą startować z list PiS-u w najbliższych wyborach samorządowych. Zaznaczył, że jego partia szanuje ludzi pracujących w spółkach państwowych, ale nie mogą oni łączyć funkcji samorządowca z zatrudnieniem w spółce Skarbu Państwa i dlatego nie będą kandydować na żadnym szczeblu wyborów samorządowych.

IAR 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes