Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

BM Alior Bank - Raport Rynkowy

27.08.2019 12:02  Gospodarka
BM Alior Bank - Raport Rynkowy W poniedziałek sentyment na rynkach uległ poprawie za sprawą coraz bardziej optymistycznych komentarzy prezydenta USA na temat negocjacji handlowych, po piątkowym załamaniu nastrojów.

D. Trump potwierdził, że powrót do negocjacji jest realny na co nalegać mają przedstawiciele chińskiej administracji, choć strona chińska nie potwierdziła jego słów. Niemniej na rynkach widoczny był wczoraj nieznaczny wzrost apetytu na ryzyko, choć nieobecność inwestorów z UK ograniczała aktywność na rynkach.

EUR-USD pozostał w zakresie wahań z piątku, choć dolar lekko zyskał. Ciężarem dla wspólnej waluty mgły być wczoraj słabe dane z Niemiec, gdzie Indeks Ifo spadł kolejny miesiąc z rządu. Dobrze wypadły z kolei zamówienia na dobra trwałego użytku w USA za lipiec, znacząco pokonując konsensus rynkowy. W tym otoczeniu EUR-USD zakończył dzień na poziomie 1,1100.

Na tle mocniejszego dolara tym razem złoty pozostał silny. Krajową walutę wzmacniały informacje o utrzymanym w ryzach deficycie finansów publicznych jakie prognozuje Fich, a także utrzymująca się znakomita sytuacja na rynku
pracy. W lipcu stopa bezrobocia spadła do 5,2%. W tym układzie EUR-PLN lekko spadł nie przekraczając zakresu wahań z piątku a USD-PLN pozostał stabilny.

Zobacz także: Poranne dane z Niemiec już za namiNa długu, po okresie korekty rentowności, krajowe dziesięciolatki wróciły do umocnienia. Wsparciem pozostają mocne rynki bazowe, choć na Niemieckich Bundach utrwalanie dołka rentowności staje się coraz bardziej widoczne. Amerykańskie Treasuries z kolei po wstępnej fazie wzrostu i wyznaczeniu nowych tegorocznych minimów rentowności na poziomie 1,443%, w końcowej fazie sesji powróciły w granice zakresu z piątku w okolicach 1,55%.

We wtorek poranne dane o finalnym PKB za 2q br. w Niemczech potwierdziły wstępne publikacje, co zostało neutralnie odebrane przez rynki, przenosząc jednocześnie uwagę na popołudniowe amerykańskie publikacje Indeksu
Conference Board. Tym samym kluczowe dla krajowych aktywów, przy braku krajowych danych, powinny okazać się dziś globalne reakcje na amerykańskie dane. W tle aktualny pozostaje również kontekst negocjacji handlowych na
świecie.BM Alior Bank


Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Paweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna   startupy.tv| Lesław Sierocki, Companion Sp. z o.o.
 


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes