Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

BM Alior Bank - Raport Rynkowy

28.08.2019 11:37  Gospodarka
BM Alior Bank - Raport Rynkowy Wtorkowa sesja była drugą, w trakcie której eurodolar osłabiał się. Przyczyniły się do tego słabe (ale zgodne z oczekiwaniami) dane z Niemiec odnośnie PKB w II kw. (0% r/r) w połączeniu z zaskakująco dobrym odczytem indeksu zaufania konsumentów Conference Board w USA w sierpniu, który wyniósł 135,1 (konsensus 130).

Na zakończenie sesji EUR-USD spadł do 1,1090. Dla złotego sesja przebiegała jednak w osłabieniu względem obu walut: EUR-PLN wzrósł do 4,3761, a USD-PLN zyskał do 3,9458. Ciekawie wyglądała sytuacja na rynku obligacji 10-letnich, których rentowności spadały: niemieckie do -0,697%, amerykańskie 1,49%, a krajowe zniżkowały aż o 11 p.b. do 1,83% wracając tym samym do podstawowej tendencji. Z technicznego punktu widzenia test dołka na 1,72% wydaje się przesądzony.

Dzisiejsza sesja jest pustawa w istotne publikacje ekonomiczne (nie ma też doniesień z linii negocjacji USA – Chiny), co będzie nastrajać rynki na oczekiwanie na publikacje z II połowy tygodnia. Jutro w USA podany zostanie zrewidowany odczyt PKB w II kw. (konsensus 2% r/r) oraz cotygodniowe dane o wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych (nadal istotne z punktu widzenia działań  Fed). Z kolei w piątek rynki poznają finalny odczyt PKB w II kw. w Polsce (oczekiwania 4,4% r/r), wstępną inflację CPI w sierpniu (konsensus 2,8% r/r) oraz dane o wstępnej inflacji HICP w strefie euro w sierpniu (konsensus 1% r/r).

Zobacz także: Orr otwarty na dalsze obniżki stópAwersja do ryzyka ponownie wzrosła, o czym m.in. świadczą łącznie: drożejące złoto (przy umacniającym się dolarze), umacniające się obligacje 10-letnie, rosnący indeks strachu VIX. Jeśli publikacje czwartkowo-piątkowe pozytywnie zaskoczą, to będą mogły zmniejszyć nieco obawy inwestorów o kondycję globalnej gospodarki, kolejne ruchy negocjacyjne USA-Chiny. Na tym tle odnaleźć się będzie musiał także Fed (na posiedzeniu wrześniowym połączonym z publikacjami najnowszych projekcji ekonomicznych). Aktualnie rynek jest prawie pewny, że 18 września Fed obniży stopy procentowe o 25 p.b. do 1,75-2,00%.BM Alior Bank


Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Paweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna   startupy.tv| Lesław Sierocki, Companion Sp. z o.o.
 


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes