Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

BM BPH: Raport rynkowy

14.07.2016 11:06  Gospodarka
Informacje gospodarcze  
Z kraju: 

Cięcie głównej stopy NBP w momencie, gdy przewidywana inflacja ma przyspieszyć do 1-1,4% w ciągu jednego roku byłoby nieodpowiedzialne - ocenia K. Zubelewicz z RPP. 

Relacja krótkoterminowego zadłużenia zagranicznego do oficjalnych aktywów rezerwowych na koniec marca 2016 r. wyniosła 68,2% i w porównaniu z IV kwartałem 2015 r. pogorszyła się o 5,2 p.p. - wynika z opublikowanego przez NBP raportu o bilansie płatniczym za I kwartał 2016 r. 

W I kw. wysokość transferów od emigrantów wyniosła 3,8 mld zł, o 1,7% r/r więcej - podał NBP.  Nadwyżka w handlu zagranicznym w okresie styczeń-maj wyniosła 2 963,2 mln euro – podał GUS. 

Program 500+ da 0,5 p.p. impulsu popytowego w tym roku - poinformował minister finansów P. Szałamacha. Produkcja przemysłowa w Polsce, wyrównana dniami roboczymi, wzrosła w maju o 3,5% r/r, po wzroście o 5,9% r/r w kwietniu - podał Eurostat. 

W ramach programu 500+ do końca czerwca wypłacono środki o wartości prawie 5 mld zł - poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 

Premier B. Szydło zapowiedziała w środę, że prawdopodobnie w przyszłym tygodniu rząd przyjmie opinię o prezydenckim projekcie obniżenia wieku emerytalnego zakładającym możliwość przechodzenia na emeryturę kobiet w wieku 60 lat i mężczyzn w wieku 65 lat.


...Więcej informacji w załączniku


BM BPH


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes