Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Belgia najdroższym państwem w regionie

18.06.2017 09:29  Gospodarka
Belgia najdroższym państwem w regionie Belgia jest najdroższym państwem w regionie. Ceny niemal wszystkich produktów są wyższe, aniżeli w krajach sąsiadujących, za wyjątkiem owoców i warzyw.
Takie informacje podają belgijskie media, powołując się na dane unijnego urzędu statystycznego Eurostat. Z powodu wysokich cen u siebie, Belgowie bardzo często jeżdżą na zakupy do sąsiednich państw.


Żywność jest średnio 10 procent tańsza w Holandii, przede wszystkim chleb, ryby, mięso oraz nabiał. Po napoje bezalkoholowe Belgowie jeżdżą do Francji, gdzie ceny są o 11 procent niższe, tańszy jest tam także alkohol. Do Francji Belgowie jeżdżą również kupować buty i meble.

W Niemczech kupują ubrania i zaopatrują się w sprzęt elektroniczny. Z kolei w Luksemburgu najtańsze są papierosy i benzyna. I tylko ceny owoców i warzyw, w szczególności ziemniaków, są najniższe w Belgii, w porównaniu z tymi u sąsiadów. Powodem takiej sytuacji są między innymi wyższe koszty pracy. Wyliczono, że gdyby pieniądze, które Belgowie wydają za granicą, zostawili w kraju, przełożyłoby się to na prawie 20 tysięcy nowych miejsc pracy.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes