Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Bezrobocie w UE i strefie euro na niezmienionym poziomie

31.01.2018 12:16  Gospodarka
Bezrobocie w UE i strefie euro na niezmienionym poziomie Bezrobocie w Unii Europejskiej i w eurolandzie utrzymuje się na niezmienionym poziomie, najniższym w historii. Urząd statystyczny Eurostat poinformował, że w grudniu stopa bezrobocia w strefie euro wyniosła 8,7 procent, natomiast we Wspólnocie była na poziomie 7,3 procent.

Z danych Eurostatu wynika, że w strefie euro odnotowano najniższe bezrobocie od stycznia 2009 roku, natomiast w całej Unii od października 2008 roku. We Wspólnocie bez pracy pozostaje prawie 18 milionów osób, z czego ponad 14 milionów w państwach ze wspólną walutą. W porównaniu z ostatnim rokiem bezrobocie spadło we wszystkich unijnych krajach.

Najlepiej pod tym względem jest w Czechach, gdzie pracy nie miało 2,3 procent osób, oraz na Malcie i w Niemczech - 3,6 procent. Kolejne w tym zestawieniu są Węgry, Wielka Brytania, Holandia i siódme miejsce zajmuje Polska z bezrobociem na poziomie 4,4 procent. Te dane różnią się jednak od zestawień Głównego Urzędu Statystycznego, bo inna jest metodologia liczenia. Według GUS-u bezrobocie w Polsce na koniec roku wyniosło 6,6 procent.

Najgorsza sytuacja jest w Grecji, gdzie - jak wynika z październikowych danych - zatrudnienia nie mogło znaleźć ponad 20 procent, oraz w Hiszpanii - ponad 16 procent osób w wieku produkcyjnym.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes