Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

CBA, CBŚ, NIK szkolą się w zakresie procedur partnerstwa publiczno-prywatnego

29.09.2010 10:43  Gospodarka
CBA, CBŚ, NIK szkolą się w zakresie procedur partnerstwa publiczno-prywatnego
W celu podnoszenia kompetencji organów kontrolnych i różnorodnych służb Ministerstwo Gospodarki, odpowiedzialne za promocję partnerstwa publiczno-prywatnego, postanowiło wdrożyć duży projekt szkoleniowy dla organów kontroli i ścigania.

Przetarg na realizację szkoleń wygrała Kancelaria Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz – warszawska firma doradcza specjalizująca się doradztwie w zakresie zagadnień partnerstwa publiczno-prywatnego, funduszy unijnych i innych źródeł finansowania projektów sektora publicznego.

W szkoleniach udział wezmą przedstawiciele Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Centralnego Biura Śledczego, Prokuratury, Policji i Najwyższej Izby Kontroli. W ramach programu szkolenia przewidziano m.in. omówienie podstaw prawnych realizacji projektów PPP, prawne i finansowe aspekty przygotowania i realizacji takich przedsięwzięć, tryby wyboru inwestorów prywatnych, strukturę umowy o PPP, a także zagadnienia nadzoru i kontroli nad projektami publiczno-prywatnymi oraz nieprawidłowości i zagrożenia związane z wdrażaniem PPP w Polsce.

"Dzięki szkoleniu uczestnicy zwiększą swoją wiedzę i kompetencje w zakresie realizacji partnerstwa publiczno-prywatnego, co przełoży się na większą przejrzystość wdrażania tego typu projektów" - powiedział Rafał Cieślak, wspólnik w Kancelarii Doradztwa Gospodarczego.

"Badania prowadzone wśród samorządowców i innych przedstawicieli sektora publicznego dowodzą, że jedną z podstawowych przeszkód we wdrażaniu projektów publiczno-prywatnych jest obawa przed korupcją. I nie ma się co dziwić – przy realizacji przedsięwzięć sięgających od kilku do nawet kilkuset milionów złotych, może pojawić się pokusa zachowań mających znamiona korupcji" - dodał Jan Kordasiewicz, wspólnik w Kancelarii Doradztwa Gospodarczego.
 

Cykl szkoleń rozpocznie się już 5 października i potrwa miesiąc. W cyklu weźmie udział przeszło 160 osób.
 
Kancelaria Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz
 

jn

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes