Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Comarch będzie odpowiedzialny za system informatyczny ZUS

14.11.2017 14:30  Gospodarka
Comarch będzie odpowiedzialny za system informatyczny ZUS Zarząd Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zdecydował, że nowym wykonawcą utrzymania systemu informatycznego ZUS będzie konsorcjum Comarch. Wartość czteroletniej umowy to 242 miliony złotych brutto.

Wartość poprzedniej umowy z firmą Asseco Poland wynosiła 595 milionów złotych brutto. Koszt utrzymania systemu informatycznego ZUS-u spadnie o połowę - podkreśla członek zarządu ZUS do spraw informatycznych, Krzysztof Dyki. Zwraca uwagę, że to wpisuje się w realizowaną przez Zakład politykę oszczędności, ale nie kosztem jakości. Krzysztof Dyki zaznaczył, że obecnie oszczędności ZUS w IT sięgają do 90 procent.

Niektóre produkty i usługi kupowane są za 10 procent ich uprzedniej wartości. I nie chodzi tu o inne umowy czy produkty - mowa o tych samych umowach, ale zawieranych na innych zasadach. I tak spośród trzech startujących w konkursie oferentów: konsorcjum Comarch, konsorcjum Atos oraz Asseco Poland - to właśnie Comarch uzyskał najwyższą liczbę punktów w końcowej ocenie. O wyborze zdecydowała zarówno oferta cenowa, koncepcja przejęcia usług, jak i realizacja zadań testowych zleconych przez ZUS - zaznaczył Krzysztof Dyki. Wyjaśnił, że Comarch po podpisaniu umowy będzie miał okres przejściowy, w którym będzie przejmował odpowiedzialność za kolejne elementy systemu od Asseco.

Prezes ZUS, profesor Gertruda Uścińska, zaznaczyła, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych jako instytucja zarządzająca jednym z największych w naszej części Europy systemów informatycznych, nie może podlegać w zamówienich publicznych presji usługodawców. Dodała, że po raz pierwszy w historii można mówić o realnej konkurencji w przetargu na utrzymanie Kompleksowego Systemu Informatycznego ZUS.

Przetarg na utrzymanie Systemu został uruchomiony we wrześniu 2015 roku.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes