Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Coraz więcej Polaków wyjeżdżających do pracy za granicę wybiera Holandię

03.05.2012 13:43  Gospodarka
Coraz więcej Polaków wyjeżdżających do pracy za granicę wybiera Holandię Holandia przyciąga pracą sezonową, ale prawdopodobnie wielu ludzi pozostanie tam na dłużej.

„Chociaż w tej chwili liczba Polaków pracujących w Holandii jest wciąż niższa niż emigrantów do Wielkiej Brytanii czy Irlandii, to biorąc pod uwagę liczbę wyjazdów do Holandii w ostatnim czasie, można uznać ją za nowy trend emigracji.“ – mówi dyrektor spółki RT Tax, Małgorzata Alboszta.

Holandia przyciąga dostępnością prac sezonowych w rolnictwie, przetwórstwie mięsa i innych. Tymczasem w Anglii i Irlandii, porównując liczbę emigrantów i ofert pracy, takie możliwości pracy są znacznie mniejsze. Opierając się na danych RT Tax, można stwierdzić, że może i Holandia przyciąga głównie pracą sezonową, ale jest bardzo prawdopodobne, że wielu Polaków pozostanie tam na dłużej.

„W ciągu ostatnich paru lat prawie podwoiła się liczba pracowników sezonowych wyjeżdżających do Holandii. Można również zauważyć, że większość ludzi emigrujących tymczasowo nie szuka pracy na jeden sezon, ale np. na pół roku, rok, a nawet dłużej.“- powiedziała M. Alboszta.

Pierwszy napływ Polaków do Holandii nastąpił w 2007r., kiedy to kraj ten otworzył swój rynek pracy dla obywateli Unii Europejskiej. Do tej pory głównymi kierunkami emigracji była Wielka Brytania i Irlandia. W porównaniu z tym, wyjazdów do Holandii było stosunkowo niewiele. Jednak pojawiające się na tamtejszym rynku oferty pracy powodują, że Holandia staje się coraz bardziej popularna i jest prawdopodobne, że emigracja do tego kraju będzie wciąż rosnąć.

RT Tax

es


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes