Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Coraz więcej bogatych Polaków, rośnie też wartość rynku dóbr luksusowych

06.12.2017 12:02  Gospodarka
Coraz więcej bogatych Polaków, rośnie też wartość rynku dóbr luksusowych Jest coraz więcej bogatych Polaków, rośnie też wartość rynku dóbr luksusowych w Polsce - wynika z raportu firmy doradczej KPMG.

W tym roku liczba dobrze zarabiających Polaków, czyli takich, których miesięczne dochody brutto przekraczają 7 tysięcy 100 złotych, wyniosła milion 100 tysięcy osób.

Szacuje się, że wartość rynku dób luksusowych w tym roku wyniesie 21 miliardów złotych, do 2021 roku wzrośnie ona 31 miliardów złotych.

Współautor raportu Tomasz Wiśniewski wyjaśnił, że wzrost tego rynku wiąże się między innymi z dobrym stanem naszej gospodarki.

Z raportu wynika poza tym, że Polska jest liderem pod względem procentowego wzrostu wartości majątku. Nie zmienia to jednak miejsca naszego kraju w rankingu krajów z największą liczbą milionerów - ta jest nadal porównywalna z krajami, które mają dużo niższą od nas populację jak na przykład Finlandia, Portugalia i Czechy.

Szacuje się, że liczba Polaków, których majątek wart jest powyżej miliona dolarów zbliża się do 60 tysięcy, z czego 203 osoby mają majątek o wartości większej niż 100 milionów dolarów.

Raport "Rynek dóbr luksusowych w Polsce. Edycja 2017" powstał po raz 8-my. Wzięło w nim udział blisko 100 respondentów. Kryterium doboru były dochody miesięczne przekraczające 20 tysięcy złotych brutto miesięcznie.
Badanie zostało uzupełnione o wypowiedzi specjalistów z analizowanych branż. Przeprowadzono je od lipca do września tego roku.

Najwięcej bogatych Polaków mieszka w województwach: mazowieckim, wielkopolskim i małopolskim.

IAR
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes