Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Cypr porozumiał się z Trojką w sprawie depozytów bankowych

23.03.2013 19:46  Gospodarka
Cypr porozumiał się z Trojką w sprawie depozytów bankowych Władze Cypru porozumiały się z Unią Europejską w sprawie opodatkowania depozytów bankowych - poinformowały agencje prasowe.

Ustalono, że depozyty powyżej 100 tysięcy euro, będą obłożone podatkiem. Rozróżniono, że środki zgromadzone w Banku Cypru obłożone zostaną podatkiem 20-procentowym, a depozyty innych banków - podatkiem 4-procentowym.

Unijny komisarz do spraw Gospodarczych i Walutowych Oli Rhen oświadczył, że aby rozwiązać obecny kryzys, Cypr musi podjąć trudne decyzje.

Jutro o 18.00 o ratowaniu Cypru mają dyskutować unijni ministrowie finansów na forum eurogrupy. Dopiero potem, jak wynika z wcześniejszych doniesień, parlament Cypru będzie głosował nad kolejnymi rozwiązaniami oszczędnościowymi dla kraju.

Wczoraj deputowani już wprowadzili kilka rozwiązań - utworzyli na przykład fundusz solidarności, który zbierze pieniądze z funduszy emerytalnych i państwowych aktywów. Zanim podejmą kolejne kroki, chcą wiedzieć na co zgodzi się Unia. A porozumienie z Brukselą jest niezbędne do udzielenia Cyprowi pożyczki w wysokości 10 miliardów euro, bez których kraj ten stanie na krawędzi bankructwa.

IAR

kk  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes