Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Dariusz Miłek nie planuje sprzedaży akcji CCC, w planie firmy brak akwizycji

14.03.2019 13:26  Gospodarka
Dariusz Miłek nie planuje sprzedaży akcji CCC, w planie firmy brak akwizycji Obecny prezes CCC Dariusz Miłek nadal pozostanie w spółce i nie planuje sprzedaży swoich akcji. CCC  nie zakłada obecnie dalszych akwizycji i chce skupić się na integracji posiadanych aktywów, wynika z wypowiedzi prezesa Dariusza Miłka.

"Nie zamierzam odejść ze spółki, ani sprzedawać swoich akcji, wszystkie wysiłki idą w integrację tego, co zakupiliśmy. 100% czasu nadal będę poświęcał spółce. Natomiast zmieni się reprezentacja spółki na zewnątrz" - powiedział prezes Dariusz Miłek podczas konferencji prasowej. 

"Nic nie zamierzamy obecnie kupować czy skupować z rynku, chcemy zintegrować to, co już mamy" - powiedział prezes. 

Zobacz także: CCC miało 59,3 mln zł zysku netto, 372,5 mln zł zysku EBIT w 2018 r.

Dodał, że dopóki spółka nie ułoży sytuacji w Szwajcarii, nie jest planuje kolejnej akwizycji. "Ale jak już uporządkujemy, to pewnie pomyślimy o niej" - dodał Miłek. 

W jego ocenie, w I półroczu 2019 r. Gino Rossi nie będzie rentowny, podobnie Vogele. 

CCC poinformowało 1 marca, że Dariusz Miłek złożył rezygnację ze stanowiska prezesa zarządu CCC i z członkostwa w zarządzie i zgłosił kandydaturę Marcina Czyczerskiego na prezesa. Miłek zgłosił swoją kandydaturę na przewodniczącego rady nadzorczej spółki. Zostanie ona rozpatrzona na walnym zgromadzeniu zwołanym na 11 kwietnia br.

Zobacz także: CCC miało 143,7 mln zł zysku netto z dz. kont. w IV kw. 2018 r.Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku.

ISBnews

  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
startupy.tv| Aleš Blahá, CheckTerra s.r.o   Aforti Holding SA, Paweł Opoka - Wiceprezes Zarządu, #250 PREZENTACJE WYNIKÓW
 

Notowania CCC
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes