Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU
Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Dodatkowy nabór ofert w ramach programu Senior Plus

02.03.2018 11:20  Gospodarka
Dodatkowy nabór ofert w ramach programu Senior Plus Resort rodziny i pracy ogłosił dodatkowy nabór wniosków w ramach programu "Senior Plus" . Program jest przeznaczony dla samorządów prowadzących lub zamierzających otworzyć domy lub kluby dziennego pobytu dla seniorów Do rozdysponowania jest 25 milionów 600 tysięcy złotych.

W sumie w tym roku na budowę placówek dziennego pobytu i klubów dla osób starszych przeznaczono 80 milionów złotych. Do tej pory samorządy otrzymały ponad 50 milionów złotych. Jak podkreśliła wiceminister rodziny i pracy Elżbieta Bojanowska, społeczeństwo starzeje się i dlatego resort kieruje coraz więcej środków na różne formy wsparcia osób starszych.

Minister Elżbieta Bojanowska zaznaczyła, że program "Senior Plus" cieszy się dużym zainteresowaniem samorządów. Wyjaśniła, że kluby i domy dziennego pobytu zapewniają seniorom między innymi usługi socjalne, posiłek, rehabilitację, zajęcia edukacyjne i aktywność ruchową.

Dodatkowy nabór wniosków na ten program potrwa do 20 marca. Ofertę w wersji papierowej należy przesłać listem poleconym do Urzędu Wojewódzkiego, właściwego ze względu na położenie gminy lub powiatu, na terenie której prowadzona jest lub będzie placówka "Senior Plus". Można też złożyć ofertę osobiście w Urzędzie Wojewódzkim.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes