Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Drugi dzień Forum Europa - Ukraina

14.03.2018 01:26  Gospodarka
Drugi dzień Forum Europa - Ukraina Dziś w Jasionce pod Rzeszowem drugi i ostatni dzień Forum Europa - Ukraina. Wczorajsze spotkania polityków, biznesmenów i ekspertów były poświęcone przede wszystkim rozmowom o infrastrukturze, bezpieczeństwie i energetyce.

Ukraiński ambasador w Polsce Andrij Deszczyca powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że handel między Ukrainą i Polską oraz resztą Europy będzie się rozwijał, jeżeli poprawi się infrastruktura na granicy między oboma krajami. "Obie strony mają dużo do zrobienia i w interesie obu stron leży wybudowanie przejścia granicznego. To musi być inicjatywa obustronna" - zaznaczył ukraiński ambasador.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk mówił podczas forum, że obie strony rozmawiają o poprawie ruchu granicznego. Jednym z tematów jest kwestia autostrady A4 biegnącej do granicy. "Do dzisiaj nie ma inicjatywy z drugiej strony, aby połączyć ją z systemem głównych dróg Ukrainy. Brakuje też separacji ruchu odpraw samochodów osobowych i ciężarowych. Rozmawiamy o tym ze strona ukraińską i mam nadzieję, ze uda nam się wreszcie osiągnąć sukces" - powiedział minister.
Tematy dzisiejszych debat to między innymi: przyszłość Partnerstwa Wschodniego, bezpieczeństwo energetyczne, migracja i rynek pracy, konflikt między Rosją a Ukrainą i rolnictwo.

Forum odbywa się po raz jedenasty. Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio 24.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes