Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Emilewicz na EKG: Filarem UE powinien być rozwój Przemysłu 4.0

13.05.2019 12:20  Gospodarka
Emilewicz na EKG: Filarem UE powinien być rozwój Przemysłu 4.0 Filarem Unii Europejskiej powinien być rozwój Przemysłu 4.0, natomiast jeśli państwa członkowskie Unii skupią się na konkurowaniu wewnątrz UE, "stracimy horyzont, gdzie właściwie toczy się światowa gra", uważa minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

"Filarem UE jest rozwój Przemysłu 4.0. UE powinna być też bezpieczna w zakresie wyzwań geopolitycznych i cybernetycznych, a także wrażliwa społecznie, walcząca z wykluczeniami" - powiedziała Emilewicz podczas panelu otwierający XI Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach "Nowa Unia - Młoda Unia: Europejskie wyzwania społeczne a zdrowa gospodarka". Agencja ISBnews jest głównym patronem medialnym EKG.

"Warunki prawne, które powinny zaistnieć na kontynencie europejskim, w Polsce w UE to takie, by ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej - m.in. niski obciążenia podatkowe, niski pułap wejścia, w przypadku firm innowacyjnych" - wymieniła minister. 

Zobacz także: Giełdowy Indeks Produkcji GIP60 wzrósł o 0,54% m/m do 941,83 pkt w kwietniu

Dodała, że wiele do zrobienia pozostaje w obszarze prawnym i edukacyjnym.

"UE potrzebuje reformy. Po pierwsze, potrzebne są zmiany gospodarcze. UE to gospodarka o drugim PKB na świecie. Potrzebujemy odnowić normy i wartości UE - tj. wolny rynek i współpracę międzyrządową oraz w zakresie legitymizacji. Elity UE nie rozumieją procesów społecznych. Osią reformy Unii powinno stać się odnowienie przekonania, że UE jest najbardziej odpowiednia do utrzymania pokoju i rozwoju na kontynencie - te dwa elementy muszą iść ze sobą w parze" - podsumowała minister.

ISBnews

  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Paweł Szczepanik przedstawia: FALE ELLIOTTA FAKTY I MITY | Analiza techniczna   Jak inwestować w condohotele
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes