Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Firmy prezentują się na Forum Europa - Ukraina

13.03.2018 12:34  Gospodarka
Firmy prezentują się na Forum Europa - Ukraina Około 70 firm, w tym 9 tak zwanych startupów prezentuje się podczas rozpoczynającego się Forum Europa - Ukraina w Jasionce nieopodal Rzeszowa. Wśród gości mają być minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz szef resortu inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Firma Kamila Kuci ma pół roku. Przedsiębiorca liczy, że dzięki udziałowi w targach uda mu się pozyskać nie tylko klientów, ale także inwestora. Firma produkuje wieże, na których można uprawiać rośliny. Jak wyjaśnia rozmówca IAR, chodzi zarówno o rośliny jadalne takie jak sałata, zioła, jak i kwiaty.

Z kolei w firmie Adama Twardego zbudowano latającego robota, który pomaga w utrzymaniu lotnisk. Jego latający robot wspólnie z innymi elementami monitoruje pasy startowe lotnisk i wyszukuje śmieci, które mogą zagrozić samolotom podczas startów i lądowań. Adam Twardy powiedział IAR, że chce zaoferować swój produkt poza Polską, dlatego prezentuje swoje rozwiązanie w miejscu, gdzie może spotkać potencjalnych klientów z Ukrainy.

Wśród gości spotkania są też między innymi minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz a także przedstawiciele ukraińskiej administracji różnych szczebli. Forum odbywa się po raz jedenasty. Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio 24.

IAR 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes