Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

GUS poinformuje o bezrobociu w lipcu

24.08.2017 03:57  Gospodarka
GUS poinformuje o bezrobociu w lipcu Główny Urząd Statystyczny opublikuje dziś [godz. 10.00] dane o poziomie bezrobocia w lipcu. Z wcześniejszych szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynikało, że bezrobocie rejestrowane wyniosło na koniec ubiegłego miesiąca 7,1 procent, czyli tyle samo co w czerwcu.

Główna ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek uważa, że odczyt GUS-u będzie co najmniej tak dobry, jak szacunki ministerstwa. Wskazuje, że przemawiają za tym bardzo dobre dane dotyczące dynamiki zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw w lipcu. Ekonomistka wyjaśnia, że dobra sytuacja na rynku pracy wynika z korzystnej koniunktury w polskiej gospodarce. Jednocześnie wskazuje, że część przedsiębiorców ma problem ze znalezieniem odpowiednio wykwalifikowanych pracowników.

Główny ekonomista BPS TFI Krzysztof Wołowicz uważa, że GUS potwierdzi szacunki Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wskazuje, że w poprzednich latach bezrobocie w lipcu spadało, między innymi z powodu prac sezonowych, ale tym razem może pozostać na poziomie z poprzedniego miesiąca. Powodem jest osiągnięcie w gospodarce tak niskiego poziomu bezrobocia, że maleje przestrzeń do dalszych spadków. Ekonomista wyjaśnia, że zapotrzebowanie na pracowników wynika między innymi z szybkiego wzrostu gospodarczego, ale też z czynników demograficznych.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes