Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

GUS poinformuje o sytuacji na rynku pracy

23.02.2018 06:45  Gospodarka
GUS poinformuje o sytuacji na rynku pracy Główny Urząd Statystyczny poinformuje dziś o poziomie bezrobocia w styczniu. Z szacunków resortu rodziny i pracy wynika, że stopa bezrobocia w poprzednim miesiącu wyniosła 6,9 procent czyli o 0,3 punktu procentowego więcej niż miesiąc wcześniej.

Ekspert rynku pracy Andrzej Kubisiak z Work Service spodziewa się, że prognozy resortu się sprawdzą a delikatny wzrost bezrobocia w styczniu nie jest dużym zaskoczeniem. Kończą się bowiem prace sezonowe w szczególności w budownictwie i rolnictwie. Jest również odpływ pracowników z sektora handlu i usług, którzy po okresie świątecznym mają problem ze znalezieniem dorywczej pracy. Andrzej Kubisiak zaznaczył, że poziom niespełna 7 procent, to i tak najlepszy wynik od początku lat dziewięćdziesiątych.

To zaś daje nadzieję, że w tym roku stopa bezrobocia osiągnie poziom poniżej 6 procent - uważa rozmówca IAR. Dodaje, że w tym roku należy się spodziewać jednocyfrowej stopy bezrobocia we wszystkich województwach w kraju - także w warmińsko-mazurskim.

Jak wynika z szacunków resortu rodziny i pracy to właśnie województwo warmińsko-mazurskie obok województwa świętokrzyskiego miało w styczniu najwyższy wzrost bezrobocia - o 0,6 punktu procentowego.

IAR  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes