Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Google i PFR uruchomili projekt edukacyjny Projektanci Innowacji PFR

19.11.2018 14:48  Gospodarka
Google i PFR uruchomili  projekt edukacyjny Projektanci Innowacji PFR Google i Polski Fundusz Rozwoju (PFR) uruchomili ogólnopolski projekt edukacyjny ProjektanciInnowacjiPFR, podał PFR. Jest to cykl bezpłatnych warsztatów prowadzonych w 6 polskich miastach (Warszawa, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Lublin i Kraków), na których wykwalifikowani trenerzy uczą kreatywnego myślenia i tworzenia innowacyjnych pomysłów metodą design thinking.

"Polski Fundusz Rozwoju wspiera młodych innowatorów na każdym etapie tworzenia biznesu - od pomysłu, przez projekt, prototyp, gotowy produkt, aż po ekspansję zagraniczną. Postanowiliśmy jednak pójść o krok dalej i łącząc nasze kompetencje wspólnie z Google stworzyliśmy ogólnopolski program edukacyjny Projektanci Innowacji PFR. Wierzymy, że dzięki specjalnym warsztatom z metody design thinking rozbudzimy kreatywność młodych ludzi, która zaowocuje innowacyjnymi pomysłami, nowymi produktami i rozwiązaniami" - powiedział prezes PFR Paweł Borys, cytowany w komunikacie.

Program przewiduje 160 godzin szkoleń i udział 1 200 uczestników - głównie ludzi młodych, którzy uczą się, studiują i dopiero wchodzą na rynek pracy. Główne kryteria przyjęcia do programu to chęć rozwoju i pracy nad obecnymi i przyszłymi pomysłami, podano również.

"Projektanci Innowacji PFR to pierwszy taki program, w którym aktywnie dzielimy się wiedzą, doświadczeniem i metodami, które od 20 lat stosujemy by tworzyć przełomowe rozwiązania i innowacyjne technologie. Mamy nadzieję, że ten program to dopiero początek - naszego aktywnego wkładu w rozwój kreatywności, ale przede wszystkim - wielu kolejnych innowacji stworzonych w Polsce" - powiedziała dyrektor zarządzająca Google Polska Agnieszka Hryniewicz-Bieniek, cytowana w komunikacie.

"Konsekwentnie tworzymy w Polsce ekosystem przyjazny innowacyjności. Służą temu m.in.ulgi na działalność B+R wprowadzone dzięki ustawom o innowacyjności czy ulga IP Box. To wszystko ważne i bardzo potrzebne zmiany, ale równie ważna jest kultura otwarta na innowacyjność, będąca nośnikiem postaw przyjaznych kreatywności. Myślenie projektowe to jeden z fundamentów takiej kultury. Dlatego zależy nam, żeby dostarczać Polakom narzędzia takie jak Projektanci Innowacji PFR, bo pomagają one jeszcze bardziej zaktywizować nasz polski gen innowacyjności" - wskazała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, cytowana w komunikacie.

ISBnews

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes