Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Gorsze nastroje niemieckich przedsiębiorców

24.04.2018 13:43  Gospodarka
Gorsze nastroje niemieckich przedsiębiorców Niemieccy przedsiębiorcy z coraz większym niepokojem patrzą w przyszłość. Obrazujący ich nastroje indeks Ifo zaliczył spadek w piątym miesiącu z rzędu.

Publikowany przez monachijski Instytut Badań nad Gospodarką indeks Ifo wyniósł w kwietniu 102, 1 punktu. W marcu wskaźnik klimatu biznesowego w Niemczech był o ponad jeden punkt wyższy. "Niemiecka gospodarka traci tempo" - ocenił szef instytutu Clemens Fuest.

Indeks Ifo odzwierciedlający nastroje przedsiębiorców w Niemczech jest jednym z najważniejszych wskaźników ekonomicznych w Europie. Uważany jest za wiarygodne źródło informacji na temat kondycji niemieckiej gospodarki.

W przeszłości każda recesja w Niemczech poprzedzona była spadkiem indeksu Ifo, ale - jak podkreślają eksperci - nie każdy spadek Ifo musi prowadzić do ochłodzenia koniunktury gospodarczej.

Publikowany co miesiąc indeks Ifo powstaje na podstawie ocen bieżącej sytuacji i oczekiwanych zmian koniunktury dokonywanych przez 9 tysięcy niemieckich menedżerów.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes