Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Zdaniem 77% bankowców kredyty zaciągane latem finansują głównie remonty

18.07.2019 09:58  Gospodarka
Zdaniem 77% bankowców kredyty zaciągane latem finansują głównie remonty Niemal 4/5 (77%) bankowców wskazuje, że kredyty zaciągane przez Polaków w okresie wakacyjnym mają na celu przede wszystkim sfinansowanie remontu domu lub mieszkania, wynika z badania przeprowadzonego przez Związek Banków Polskich (ZBP). Wspólny urlop z dziećmi to drugi podawany przez ankietowanych cel poszukiwania przez klientów dodatkowego finansowania w okresie letnim.

"Z przeprowadzonego w czerwcu br. przez Związek Banków Polskich badania, w którym zapytano bankowców, jakie cele wskazują ich klienci zaciągający kredyty w okresie wakacyjnym, wynika, że podstawowym celem nie jest wyjazd na urlop, ale remont mieszkania (77% odpowiedzi). Na drugim i trzecim miejscu znalazły się wyjazdy z dziećmi oraz wczasy rodzinne - wskazało odpowiednio 40% i 27% pytanych. Wydatki weselne to jeden z głównych powodów wzięcia kredytu wskazany przez 15% ankietowanych, a jeszcze rzadziej powodem jest zakup sprzętu RTV/AGD (8% wskazań)" - czytamy w komunikacie. 

Zobacz także: BIK Indeks – Popytu na Kredyty Mieszkaniowe wyniósł w czerwcu 2019 r. (+19,6%)

Polacy w realizacji planów wakacyjnych chętnie posiłkują się kredytem - taką opinię potwierdza blisko 65% pytanych o to bankowców. Jedynie co trzeci z nich wskazuje, iż wakacyjne cele realizowane są z własnych oszczędności. Jak podkreśla ponad 81% badanych, przeciętna kwota kredytu nie przekracza 5 000 zł, a 20% wskazuje, że jest to kwota poniżej 2 000 zł. Jedynie co dziesiąty pytany wskazuje, iż przeciętna wartość kredytu zaciągniętego na cele wypoczynkowe przekracza 5 000 zł, podano również.

"Podczas sezonu urlopowego, częściej niż zwykle, należy zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo naszych dokumentów. Odpowiednie zabezpieczenie nie tylko karty płatniczej, ale także dowodu osobistego pozwoli nam uniknąć niemiłych niespodzianek po powrocie z urlopu. W trakcie wakacji znacznie łatwiej o kradzież - ponad 40% bankowców wskazuje, że w porównaniu do innych okresów podczas urlopów klienci częściej zastrzegają karty płatnicze i dowody tożsamości" - podsumowano.

ISBnews

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Bloober Team SA, Piotr Babieno - Prezes Zarządu, #315 ZE SPÓŁEK   Paweł Szczepanik przedstawia: DŁUGOTERMINOWA ANALIZA INDEKSÓW mWIG40 i sWIG80 | Analiza techniczna
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes